Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Pomůžeme chránit vaše zdraví, zve do Blesk Ordinace ředitel Nemocnice u sv. Anny v Brně

Autor: Jiří Nováček, Olga Nedbálková - 
27. září 2021
05:00

Lékaři z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně iniciativu Blesk Ordinace jednoznačně přivítali. Už ve středu spojí své síly a na náměstí Svobody ukážou návštěvníkům, jak důležitá je prevence!

„Věřím tomu, že Blesk Ordinace velmi pomůže v zdravotní osvětě,“ těší se ředitel Vlastimil Vajdák. V rámci Blesk Ordinace se totiž před dvěma lety podařilo u lidí, kteří přišli na preventivní prohlídky, včas zachytit 57 zhoubných nádorů kůže, 61 počínajících plicních onemocnění, 14 případů začínající cukrovky a 18 šedých zákalů v raném stadiu.

Letošní čísla z tří měst, která už Blesk Ordinace navštívila, jsou alarmující. Odhaleno bylo již 24 kožních nádorů. Navíc jen v Ústí nad Labem oční lékaři odhalili 7 zelených zákalů. „Ta čísla jsou ohromná a dávají smysl. Čím více osvěty, tím lépe. Počínající nemoci budou zachyceny v raných stadiích, kdy budou dobře léčitelné. Budeme pak moci pacienty rychleji vrátit do normálního života,“ zdůraznil ředitel svatoanenské nemocnice.

Jaké stany můžete navštívit?

✔ Vyšetření mateřských znamének

✔ Vyšetření zraku

✔ Vyšetření tlaku

✔ Vyšetření plic

✔ Vyšetření diabetu

✔ Poradna užívání léků

✔ Krevní Centrum

✔ Poradna mozkových příhod

✔ Poradna odvykání kouření

Nebudou chybět ani stánky partnerů: žilní poradna, lékař on-line i mamocentrum společnosti EUC a stánek Všeobecné zdravotní pojišťovny – generálního partnera Blesk Ordinace.

Co je Blesk Ordinace?

Projekt deníku Blesk, který v jeden konkrétní den přemění jedno konkrétní náměstí v ordinaci pod širým nebem, kam má každý vstup zdrama. Díky spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR a místní nemocnicí v ní mohou návštěvníci absolvovat řadu vyšetření, bez doporučení obvodního lékaře a zkonzultovat své potíže s odborníky. Součástí akce je pestrý doprovodný program. 

Michal Janotka, patron Blesk Ordinace

Kdo jiný by se mohl stát patronem brněnské Blesk Ordinace než rodák Michal Janotka. Neohrožený reportér Krimi zpráv CNN Prima NEWS do života v Brně i několikrát aktivně zasáhl. Pomohl například policii vysvobodit rukojmí, když násilník odmítal mluvit s kýmkoli jiným. Ve středu návštěvníkům svou náročnou a často i nebezpečnou práci představí.

Kam se chystáme

BRNO

termín: 29. 9. 2021, středa

místo: náměstí Svobody

čas: 12:00–18:00

ve spolupráci: Fakultní nemocnice U sv. Anny

OSTRAVA

termín: 6. 10. 2021, středa

místo: Masarykovo náměstí

čas: 12:00–18:00

ve spolupráci: Fakultní nemocnice Ostrava

PRAHA

termín: 13. 10. 2021, středa

místo: Karlovo náměstí

čas: 12:00–18:00

ve spolupráci: Všeobecná fakultní nemocnice

Podívejte se také, jak vypadala Blesk Ordinace v Ústí nad Labem.

Video  Blesk Ordinace v Ústí nad Labem vyšetřila i ministra Vojtěcha! Ústečané ji vzali útokem  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi