Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Polojasno 11°C

Nemocnice na Slovensku se začínají plnit. Mají tam nejvíc pacientů s covidem od konce května

Autor: ČTK - 
23. září 2021
11:24

Počet hospitalizovaných pacientů na Slovensku v souvislosti s koronavirovou nákazou stoupl ve středu na nové maximum od konce května, skokový přírůstek lidí v nemocnicích z úvodu tohoto týdne se ale nezopakoval. Nových potvrzených případů koronaviru v zemi mírně ubylo, současně ale klesl počet dokončených testů. Vyplývá to z dnešních údajů národního centra zdravotnických informací.

Slovenské nemocnice hlásily ve středu 442 pacientů s potvrzeným covidem-19 nebo s podezřením na toto onemocnění. Během jednoho měsíce se počet zmíněné skupiny hospitalizovaných lidí zvýšil více než šestinásobně, nadále ale dosahuje jen zlomku z dřívější druhé silné vlny infekce.

Navzdory tomu už ministerstvo zdravotnictví nařídilo některým nemocnicím, aby vyčlenily další lůžka pro pacienty s koronavirem. Zhruba osm z deseti hospitalizovaných na Slovensku v souvislosti s covidem-19 nebylo očkováno.

Nakažených na Slovensku přibývá

Laboratoře na pětimilionovém Slovensku ve středu zjistily dalších 949 infikovaných. V úterý to bylo 1180 případů koronavirové nákazy, což byl nejvyšší denní přírůstek od 7. dubna. Současně klesl i počet dokončených testů, z nich téměř desetina skončila s pozitivním výsledkem.

Slovensko zaznamenalo v posledním období více nových případů koronavirové nákazy než počtem obyvatel dvojnásobně větší Česko. V České republice ve středu přibylo 526 potvrzených případů. V regionu střední Evropy má Slovensko po Rakousku v přepočtu na obyvatele druhý nejvyšší počet nových případů koronavirové nákazy.

Video Desetitisíce Sputniků v koši: Ruská vakcína na Slovensku netáhne, lékař tepe Matoviče - Markéta Volfová, Lukáš Červený

tomik007 ( 24. září 2021 04:07 )

ANO - a ted sa všeci nahrnu do PRAHY...😳

Saschajede ( 23. září 2021 18:09 )

Klec plná bláznů.

Saschajede ( 23. září 2021 18:09 )

To si piš.

Saschajede ( 23. září 2021 18:08 )

Sůdruhovia akorát je toto možné. Vždyť sme byli měsíce v karanténě, po dovolené nás zavřeli do ubytoven do karantény ,bez testu jsme nemohli pomalu ani vyjít na ulici ,čechůni k nám nepůšťajů. Tak sůdruhovia kdě sme urobili chybu.?😪🤧

delviar ( 23. září 2021 18:07 )

Kto je tam ,,zavřený jako v kleci,,????

Zobrazit celou diskusi
Další videa