Pondělí 21. června 2021
Svátek slaví Alois, zítra Pavla
Polojasno 33°C

Poslední štace Blesk Ordinace na pražském Karlově náměstí: Stometrové fronty na vyšetření. Nevadil ani abnormální hic!

Autor: Kateřina Baranová - 
13. června 2019
05:05

Poslední zastávka Blesk Ordinace, která byla včera v Praze, přilákala tisíce lidí. Ani úporný hic nikomu nevadil. Naopak, před „ordinačními“ stánky na Karlově náměstí se tvořily téměř stometrové fronty. Největší zájem byl o vyšetření mateřských znamének a plic.

Do centra metropole dorazily tisíce zájemců, kteří se chtěli nechat vyšetřit. Své služby jim nabídli lékaři a sestry z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Největší zájem byl stejně jako na předchozích štacích v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci a Opavě o vyšetření mateřských znamének a plic. Právě před těmito stánky se tvořily téměř stometrové fronty. Návštěvníky neodradily ani vysoké teploty. Před sluníčkem se lidé schovávali pod deštníky a někteří i pod ručníky. Průběžně chodily mezi lidmi také hostesky s vodou a rozprašovači.

Video Ordinace Blesku v Praze - Lukáš Červený, hudba: hudebnibanka.cz

Poradny i oddech

Lidé si dále mohli nechat vyšetřit zrak nebo krevní tlak. K dispozici měli také několik poraden, kde se dozvěděli spoustu užitečných informací. Mohli se poradit s praktickým lékařem, diabetologem nebo specialistou přes duševní zdraví. I v těchto „ordinacích“ bylo plno. Kdo si chtěl chvíli oddychnout od sluníčka, mohl zavítat do odpočinkové zóny a v klidu si vypít vodu nebo kafe. Na náměstí se představila také Všeobecná zdravotní pojišťovna. Ta je hlavním partnerem Blesk Ordinace a její pracovníci lidem dokazovali, že prevence nic nestojí.

Zrak ve Faustově domě

Přístroje na vyšetření zraku během včerejšího poledne nevydržely na sluníčku. Lékaři se proto přesunuli do Faustova domu nedaleko náměstí. Návštěvníci byli naopak rádi, protože se tak mohli nechat vyšetřit pěkně v chládku, bez dlouhých front na sluníčku.

Ministr chválil Blesk!

Projekt Blesk Ordinaci si chválí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (32, za ANO). „Díky prevenci můžeme předejít zásadním, někdy až fatálním zdravotním problémům. Proto je hrozně důležité občany podporovat v tom, aby se aktivně zajímali o své zdraví. Ministerstvo zdravotnictví v tomto směru dělá maximum, pořádá například pravidelně Den zdraví, jsem však velmi rád, že se do podpory zdraví pustil také deník Blesk,“ uvedl ministr.

Nadšený senior Jiří Jeřábek (79): Přijel jsem až z Moravy!

Brzy ráno vyrazil včera do Prahy Jiří Jeřábek (79) z Polánky u Moravského Krumlova. Zdraví mu slouží, přesto dbá na preventivní prohlídky. Do pražské Blesk Ordinace ujel přes 200 km dlouhou cestu.

I když mohl vyrazit dříve do bližšího města, kde byla Blesk Ordinace, počkal si až na tu poslední zastávku. „Nedorazil jsem jinam, protože Praha je Praha. Nemám ale žádný zdravotní problém. Chtěl jsem se jen ujistit, zda jsem v pořádku, a to taky jsem. Obešel jsem téměř všechny stánky. Tlak mám na svůj věk taky dobrý,“ řekl včera Blesku Jiří Jeřábek, který má Prahu rád a často ji navštěvuje. Horké počasí mu také nevadilo. „Jsem teplomilný, horko mi nevadí,“ dodal.

Ministr Vojtěch: Češi málo chodí na preventivní prohlídky, nedodržují léčebné postupy

Video Ministr Vojtěch: Češi málo chodí na preventivní prohlídky, nedodržují léčebné postupy - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Zuzana Černá (27): Zvědavost vyhrála!

Kvůli horku chtěla původně zůstat doma, ale zvědavost jí nedala. Zuzana Černá (27) z Prahy, která je nyní na mateřské dovolené, si nechala zkontrolovat své zdraví a nelituje.

O Blesk Ordinaci v Praze se dozvěděla na facebookových stránkách. Aby nic nezanedbala, rozhodla se přijít. „Na preventivní prohlídky chodím pravidelně. Díky tomu ale nemám z vyšetření strach. Navíc je to velmi zajímavá událost,“ popsala Blesku Zuzana Černá hned po vyšetření krevního tlaku, který měla v pořádku. Další lékaře navštívila později. Před čekáním ve frontách se občerstvila i v odpočinkové zóně.

Monikay ( 15. června 2019 09:52 )

projekt je to dobrý ale zaměřený na důchodce (kteří stejně jsou u doktora pečení vaření), maminky na mateřské a nezaměstnané

verka1 ( 13. června 2019 08:51 )

Poslední štace je v léčebnach.
Blesk udělal dobrou akci pro lidi. Ještě by to mělo přijít do nemocnic.

Zobrazit celou diskusi
Další videa