Středa 12. května 2021
Svátek slaví Pankrác, zítra Servác
Polojasno 28°C

Nebezpečná kombinace léků? Penzistovi (76) z Opavy pomohla Blesk Ordinace

Autor: Pavel Ryšlink - 
6. června 2019
11:25

Zástupy lidí mířily na sluncem zalité opavské Horní náměstí v Opavě. To hostilo už čtvrté zastavení Blesk Ordinace. Své služby tam lidem nabídli lékaři a sestry Slezské nemocnice v Opavě. Jejich pomoc využil i Josef Lindovský (76) z Opavy-Komárova. Trápí ho totiž velké množství léků, které bere.

Lékový  „mišmaš"

Léky na srdce, na tlak a další pilulky užívá Josef Lindovský (76) z Opavy-Komárova. Do Blesk Ordinace se včera přišel zeptat, zda léky užívá správně. „Už toho mám tolik, co každý den užívám, že už jsem si vůbec nebyl jist, zda to vůbec mám užívat a jestli to neužívám špatně,“ prozradil Blesku Josef Lindovský.

Konzultace v lékové poradně podle něj dopadla dobře, tato ordinace podle něho byla šlágrem. „Paní doktorka zkontrolovala všechno, co užívám, pěkně si se mnou o tom popovídala a pak mě uklidnila, že neužívám nic navíc a vše, co beru, užívám správně. Tak jsem moc rád, že jsem sem zašel,“ dodal muž.

V ordinaci u lékaře bych možná ani nepřišel na řadu

Podle Josefa Lindovského je Blesk Ordinace dobrou akcí. „Víte, normálně se v ordinaci člověk někdy ani nedostane na řadu. Anebo ho pak někam pošlou, tam se musí objednávat, čeká dlouho na termín. Tady na náměstí to jde pěkně ráz na ráz, takže si s manželkou obejdeme všechny ordinace a budeme za jediné odpoledne kompletně vyšetřeni,“ pochvaloval si Josef Lindovský.

Největší zájem byl o vyšetření znamének

Blesk Ordinace ale nabídla i mnoho jiného. Největší zájem byl stejně jako na předchozích štacích v Českých Budějovicích, Hradci Králové a Olomouci o vyšetření mateřských znamének a plic.

Novinkou naopak byla v Opavě mamologická poradna, ordinace dětských lékařů s ukázkami možností resuscitace malých dětí, poradna pro odvykání kouření, specialisté na očkování, iktové centrum (léčbu pacientů s cévními mozkovými příhodami) či léková poradna.

Velké nadšení

„Opava je čisté a zdravé město. O to víc jsem rád, že můžeme hostit takovouto skvělou akci. Z projektu Blesk Ordinace jsem opravdu nadšen, protože ve spolupráci s velkým médiem a naší skvělou nemocnicí můžeme lidem přinést prevenci a osvětu,“ řekl Blesku opavský primátor Tomáš Navrátil.

Pomoc VZP

Spolu s opavskými lékaři se na náměstí představila také Všeobecná zdravotní pojišťovna. Ta je hlavním partnerem Blesk Ordinace a její pracovníci lidem dokazovali, že prevence nic nestojí, a pokud člověk chce, je snadno dostupná.

Blesk Ordinace příště v Praze!

Poslední zastávkou Blesk Ordinace je 12. 6. Karlovo náměstí v Praze. Tak neváhejte a využijte nabídku preventivních vyšetření.

VIDEO: Taková atmosféra panovala  v Blesk Ordinaci v Olomouci.

Video Ordinace Blesku v Olomouci - Lukáš Červený

Zobrazit celou diskusi
Další videa