30. srpen 1989: Únosce letadla s granátem, chtěl utéct na západ!

Karlovy Vary v ohrožení! Tuhle dramatickou zprávu vydala v květnu 1989 agentura ČTK. Pět minut před přistáním se totiž letadla zmocnil muž, který ohrožoval 26 lidí granátem! Byl zneškodněn a pak odsouzen.
Bohuslav B. (41) pět minut před přistáním vytáhl z kapsy granát a zařval: „Chci do Německa nebo někam na Západ! Jinak granát vybuchne!“ Jenže kapitán letadla pokračoval v přistávání, docházel mu benzin... Bohuslav B. přitvrdil. Z cestujících si vytáhl jednu z žen jako rukojmí! „V okamžiku, kdy se stroj zastavil a rukojmí upadla, doprovázející příslušník SNB (Sboru národní bezpečnosti – pozn. red.) zasáhl a teroristu s použitím střelné zbraně zneškodnil,“ líčila obžaloba u plzeňského soudu únoscovo počínání.
Bohuslav B. nebyl žádný svatoušek, odpykal si už tři tresty za krádeže. A právě to byl důvod, proč se rozhodl k únosu a emigraci. Vadilo mu, že se o něj »esenbáci« často zajímají. I když vyšetřování později ukázalo, že granát byl jen z moduritu, soud přesně před dvaceti lety poslal Bohuslava na 13 let za mříže.
"pololegálně", to je vážený nechápavý něco jako >polohovno<, nebo-li >pololejno<. To vám udělá každá blondýnká, která si zapomene sundat tanga. Už chápete co je to "pololegálně"? Nyní jistě pochopíte, co je to i "polonelegálně". Čest.