Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C

Návrat roušek, platy lékařů, covid a rakovina: Debata Blesku řešila i obavy Čechů

Aktualizováno -
10. září 2020
12:30
Autor: simao - 
10. září 2020
05:20

Druhá debata Blesku před krajskými volbami se zaměřila jak na ryze aktuální téma návratu plošné povinnosti nošení roušek, tak i další dopady koronavirové pandemie na české zdravotnictví. Ale také na neduhy, které trápí zdravotníky, ale i pacienty dlouhodobě.

Roušky se vrací do vnitřních prostorů v Česku - až na výjimky stanovené ministerstvem zdravotnictví. Jedna z nich se vztahuje i na televizní debaty - našim hostům jsme proto dali volnou ruku v tom, zda za svůj stolek usednout v roušce, či bez.

Kdo se debaty na téma Zdravotnictví účastnil? Opět šlo o osmičku zástupců, vybraných na základě průzkumu Phoenix research v krajích a redakčního propočtu celorepublikového výsledku.

Konkrétně pak jde o tuto sestavu hostů: Jiří Mašek (ANO, Královéhradecký kraj), Hana Ančincová (Piráti, Zlínský kraj), Ilona Mauritzová (ODS, Plzeňský kraj), Vít Ulrych (KDU-ČSL, Pardubický kraj), Stanislav Mackovík (KSČM, Liberecký kraj), Richard Pikner (TOP 09, Plzeňský kraj), Filip Ušák (STAN, Ústecký kraj), Jaroslav Krákora (ČSSD, Ústecký kraj).

Video Zdravotnické sliby a apel na voliče: Co politici ve 30 sekundách vzkázali voličům - Blesk TV

Redakce Blesk Zpráv se rozhodla nezvat do krajských debat zástupce SPD. A to kvůli konstantním xenofobním postojům a opakujícím se projevům nesnášenlivosti jejich čelních představitelů, na které ve své zprávě z letošního roku upozorňuje i ministerstvo vnitra.

Řeč tentokrát byla i o obavách Čechů z návštěvy doktora během pandemi, zanedbávaných vyšetřeních a odkládání zákroků. Vedle toho pak i o aktuálních otázkách nárůstu počtu potvrzených případů covid-19, trasování a testování v Česku. Ale také o platové situaci v nemocnicích a oděmách pro zdravotníky či prevenci různých onemocnění.

Video Odkládání léčby, strach z návštěv doktora i plošný návrat roušek: Debata Blesku o zdravotnictví - Blesk TV

Již v úterý 15. září vás pak na Blesk.cz čeká od 11:00 debata další - na téma Doprava.

Podívejte se na záznam 1. debaty Blesku z úterý 8. září na téma Covid-19 a chudoba:

Video Roušky, peníze důchodcům a chudoba v Česku. Co zaznělo v debatě Blesku? - Blesk TV

Ji Batk ( 10. září 2020 11:27 )

Blesk ukazuje že není demokratické médium když záměrně do debat nezve zástupce SPD. Cenzura jak vyšitá .

Maximilian ( 10. září 2020 09:53 )

A takový lidé učí v našich školách!

petrolinda ( 10. září 2020 08:16 )

Dnes už se každý myslící člověk dovídá otřesnou pravdu.Covid byl roky vyvíjen ve Ford Detrix,v listopadu 2019 byl předán "spolupracující" laboratoři ve Wu-chanu a zamořena tržnice jen proto,aby to mohli svést před celým světem na Čínu,poškodit ji hospo­dářsky­,odrov­nat konkurenci a stát kterému dluží nesplatitelné částky.
Toto info bylo tajné na webu Rockefellerovy nadace ,přesto uniklo.
Toto by totiž dávný plán trojky Gates,Soros Rocke­felle­r,zde­cimo­vání lidstva.Tyto tři hyeny jsou největší vrazi v dějinách lidstva,horší než Hitler a Stalin dohromady.
V jejich zrůdném plánu je dokonce rozšíření ještě nakažlivějšího viru který již mají v záloze,,kdyby Covid19 byl málo vražedný.

• Jan Rasputin - Také něco pro modré pilulky za rouškami aby....mp4 – Video, 15 MB
StáhnoutZobrazit ›

hodgrotttran ( 10. září 2020 05:38 )

LEEXI.ŇET - úžаsné seznаmovací místо pro dospělé, ktеří сhtějí nаjít partnеra, ktеrý bude mít sех

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud