Sobota 8. května 2021
Dnes je Den vítězství, zítra Ctibor
Polojasno 14°C

Fiala musel na akutní operaci. Lékaři mu ošetřili koleno, šéf ODS bude týden chybět

Autor: Jakub Veinlich - 
4. května 2021
11:27

Předseda ODS Petr Fiala skončil v péči lékařů. Je po akutní operaci kolene. Straně i koalici Spolu bude chybět ve Sněmovně minimálně do konce týdne. Na mimořádné tiskové konferenci občanských demokratů, TOP 09 a KDU-ČSL ho omluvila předsedkyně TOPky Markéta Pekarová Adamová. Absenci horkého kandidáta na premiéra potvrdil na twitteru také šéf mediální sekce občanských demokratů.

„Dovolte mi úvodem omluvit pana předsedu Fialu, protože z důvodu lékařského zákroku tento týden nebude ve Sněmovně. Probíhá u něj rekonvalescence. Přejeme mu brzké uzdravení,“ omluvila Petra Fialu na mimořádné tiskové konferenci koalice SPOLU šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Musel na operaci s kolenem,“ doplnil pak pro Blesk Zprávy mluvčí ODS Václav Smolka. „V tuto chvíli už je v domácí péči. Proto se nezúčastní dnešního jednávání PS,“ pokračoval na twitteru šéf mediální sekce ODS František Cerha.

Sám Fiala uvedl, že léčba je na dobré cestě. „Musel jsem v minulých dnech podstoupit akutní operaci kolena, už jsem z nemocnice doma a věřím, že rekonvalescence bude probíhat rychle a brzy se naplno vrátím ke své práci,“ napsal předseda občanských demoktratů Blesk Zprávám.

Pekarová Adamová omluvila Fialu na začátku mimořádné tiskové konference koalice Spolu ke zjištění webu Seznam Zprávy, podle kterého chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), v minulosti pověřený také řízením ministerstva zahraničí,  „vyměnit“  kauzu Vrbětice za dovoz milionů očkovacích vakcín Sputnik z Ruska a také pořádání summitu amerického prezidenta Joe Bidena a jeho ruského protějšku Vladimira Putina v Praze.

Hamáček toto obvinění ale odmítá.

Nemocnice začaly obnovovat svůj provoz a vracet se k plánovaným zákrokům a operacím od konce dubna. Postupně ruší covidová oddělení, která vznikla z běžných oddělení. Lékaři prováděli jen nezbytné a neodkladné zákroky. 

Hamáčkův operovaný nos

Na konci února podstoupil lékařský zákrok také vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček. Lékaři mu provedli operaci, při které mu zprůchodnili dýchací cesty. Vicepremiér rovnou od lékařů odjel tehdy na jednání vlády, kde mu otekl viditelně obličej. 

„Upálili mi kus sliznice v nose,“ řekl Hamáček Blesk Zprávám, co může za jeho otok v obličeji. „Zvětšili mi průchodnost v nosu,“ dodal tehdy. 

Kolena potrápila i Kalouska

Několikrát skončil v péči lékařů také dnes už bývalý poslanec a někdejší šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. 

Když se na začátku prosince loňského roku objevil po čase ve Sněmovně opět o holi, Blesk Zprávám řekl: „Nic akutního. Prostě artróza třetího stupně. Několikrát operovaná kolena se prostě někdy splaší. Teď chodím na opichy a bude to zase dobré. Minulý týden to bylo ale opravdu strašné.“ Šéf poslaneckého klubu Topky tehdy připouštěl: „Dřív nebo později to stejně skončí výměnou kloubu.“

19. ledna se Kalousek po více než 22 letech složil poslanecký mandát. Hlavním důvodem podle něj ale bylo vyhlášení předvolební kampaně, ve které chtěl uvolnit místo ve Sněmovně Janu Jakobovi, který se na rozdíl od Kalouska chce znovu ucházet o poslanecký mandát. 

Video Koalice SPOLU představuje, s čím jde do podzimních voleb - abl

kokeš ( 5. května 2021 08:48 )

Potřeboval by spíš operaci mozku.

jajas ( 4. května 2021 18:25 )

No nevím komu bude chybět.....mi rozhodně nee....

kchodl ( 4. května 2021 18:09 )

Ten je spíš zralý na lobotomii.

gejsovic ( 4. května 2021 18:09 )

Já myslel že to profesoři mají v hlavě a oni v koleni,na to je nejlepší sulc a ten,jak je vidět a slyšet, se určitě přestěhoval úplně někam jinam

e.lesanova ( 4. května 2021 17:52 )

Koleno mohlo počkat, akutnější je to s hlavou Mohli to s Pekarovou a Bartošem smáznout naráz...

Zobrazit celou diskusi
Další videa