Michálek chce po Hilšerovi výhru bez boje. Zmínil „službičku“ z prezidentské volby

Autor: peb - 
10. října 2018
18:20

Senátní volby v Praze 2 mají skončit ještě před otevřením hlasovacích místností ve 2. kole. Tak si to aspoň naplánoval kandidát Pirátů Libor Michálek, který vyzval svého rivala Marka Hilšera, aby odstoupil z volby. Michálek přišel s tím, ať mu Hilšer oplatí podporu z lednové prezidentské volby, kde měl svému nynějšímu soupeři pomoct se sběrem senátních podpisů na kandidaturu. Hilšer se ale bez boje vzdát odmítá, o jejich sporu informoval web Aktualne.cz. 

Marek Hilšer vyhrál první kolo senátních voleb na Praze 2 s více než 44 procenty hlasů a v druhém kole se mu postaví Libor Michálek s podporou Pirátů, který získal přes přes 15 procent.

Michálek prohlásil, že Hilšer by měl z boje odstoupit a vrátit mu tak podporu z volby prezidenta. „Pokud by se mně dostalo takové pomoci, respektive podpory, bylo by v rozporu s mým svědomím kandidovat proti osobě, která mě podporovala,“ uvedl Michálek ve svém otevřeném dopise.

„Několikrát v životě jsem již obětoval svou pozici, aby se mohla prosadit spravedlnost. Nyní by takový krok měl zvážit pan Hilšer,“ dodal Michálek a zveřejnil vzájemnou korespondenci s Hilšerem. Ta svědčí o tom, že přemlouval své spolupracovníky ze Senátu, aby dali Hilšerovi svůj hlas, když nestíhal dát dohromady potřebných 50 tisíc občanských podpisů pod svou prezidentskou kandidaturu. 

„Domnívám se, že by reputaci Senátu prospělo, aby nominaci získal ještě jiný kandidát než pan místopředseda Kubera,“ stálo tehdy v e-mailu, který senátorům Michálek rozesílal.

Hilšer: Je to směšné

Měl jsem podporu 11 senátorů. V době, kdy mi dal svůj hlas, jsem netušil, že budu kandidovat i v Senátu, uvedl Hilšer pro Aktuálně.cz.

„Nechtěl jsem jít ani proti jednomu z těch, kdo proti mně kandidovali v prezidentských volbách, tedy proti panu Fischerovi a panu Drahošovi. A ani proti Hayato Okamurovi, který kandiduje na Praze 8. Beru to jako kampaň, která nemá úroveň, a o to víc jsem nyní rád, že kandiduji právě na Praze 2,“ dodal.

O druhém kole senátních voleb čtěte ZDE

Doporučujeme
salto ( 11. října 2018 18:03 )

Pan Michálek by měl nakupovat pouze u autorizovaných dýlerů, pak by neplácal takové nesmysly A tento "charakter" chce být v Senátu

hejhej ( 11. října 2018 10:41 )

Čachry, podrazy to jsou piráti a nejen oni, ale celá demokratická žumpa. Jde jim jenom o vlastní koryta a jdou " přes mrtvoly". Na blití je u nás "demokracie".

jirinovo ( 10. října 2018 22:02 )

Tak jsem se doma vsadil se svou starou, zda to Hilšer vyřeší "po svém" a na protest proti se veřejně svlékne. A kdyby nebyl srab, tak by to vzal komplet jako Topolánek, ne jako v minulosti jen do půl těla.

Actimel ( 10. října 2018 20:40 )

Tak tato hláška nějakého Michálka fakt pobavila! ..zrovna běží v televizi film Blbý a blbější...a to tedy fakt sedí na tohoto týpka

zdeenna ( 10. října 2018 20:35 )

Pan Michálek se asi zbláznil !!!!!!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud