Do voleb jde 31 stran a hnutí. Nejvíce v historii samostatné České republiky

Autor: jer, ČTK - 
1. září 2017
17:21

K letošním sněmovním volbám bylo připuštěno všech 31 přihlášených stran a hnutí. Je to nejvíce v historii samostatné ČR. Ve všech krajích kandiduje jen 21 uskupení. Vyplývá to z rozhodnutí o registracích kandidátních listin, které v pátek provedly krajské úřady a pražský magistrát. Při minulých volbách před čtyřmi lety o křesla poslanců usilovalo 23 uskupení, z nichž v každém regionu mělo své kandidáty 17 stran a hnutí.

Ve všech regionech včetně Prahy nabídly své adepty na poslance všechny hlavní parlamentní strany, tedy ANO 2011, ČSSD, KSČM, ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN. Celorepublikové pokrytí mají rovněž hnutí SPD Tomia Okamury, Strana práv občanů, Piráti, Zelení, Svobodní, Realisté, Rozumní a ODA.

Plný počet kandidátek přihlásily také Dělnická strana sociální spravedlnosti, Řád národa - Vlastenecká unie, Blok proti islamizaci - Obrana domova, Referendum o Evropské unii, republikánská strana Miroslava Sládka a hnutí Sportovci pro společnost v čele s bývalým senátorem ODS Vlastimilem Sehnalem.

Pouze v Karlovarském kraji chybí Cesta odpovědné společnosti. Uskupení Dobrá volba 2016, které založil bývalý místopředseda TOP 09 Pavol Lukša, nemá kandidátky ve třech regionech. Stejně tak i uskupení Radostné Česko namířené proti elektronické evidenci tržeb, které muselo být vyřazeno v Ústeckém kraji. Česká strana národně sociální chybí ve čtyřech krajích.

Jak by si prezident Miloš Zeman přál koalici po volbách:

Video  Jak by si Miloš zeman přál koalici po volbách  - Blesk TV

Vše o volbách do Poslanecké sněmovny 2017, zde

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
agfor ( 1. září 2017 21:10 )

To je zase povalečů, co si myslí, že si budou z našich přemrštěných daní žít jako prasata v žitě, aniž by museli dělat.

moiaza ( 1. září 2017 20:19 )

Pamatuji, jak jeden malý opilec vyřvával z Melantrichu větu "strany jsou pro straníky, OF pro všechny". OF je v zadnici a stran jak nas.raných.Naprosto nechápu, jak v malé banánové republice, může kandidovat 31 stran. K čemu je to dobré? Také pamatuji na další nesmysly toho malého skřeta, které z toho balkonu vyřvával. Ale to už je o něčem jiném.

ellenic ( 1. září 2017 19:45 )

Bože, 31 stran a bordel ve státě jak ve slepičárně . Neskutečné, na co vše se vyhazují peníze daňových poplatníků. K čemu takové strany nadpočetné jsou, jen na to, aby do nich stát cpal peníze a na seniory se kašle . Ti mnohdy živoří z malých důchodů, protože náklady spojené s bydlením neustále rostou, vše se zdražuje, stačí se podívat na zboží do regálů, je to katastrofa a to není jen o másle. A potom si přečtete seznam dárců a darů v hodnotě deseti milionů pro jednu hezuli a máte po náladě.

Andrej_Babis ( 1. září 2017 19:20 )

Jedno kolo a dost Babiš v programu rozvíjí i své letité teze o tom, že se ve Sněmovně příliš diskutuje, a opakuje i pochybnosti o existenci Senátu. V případě horní komory pak připouští možnost, že by se volby senátorů odehrály jenom v jednom kole a ne ve dvou jako dnes. Čili senátorem by se stal ten, kdo hned v prvním hlasování získá největší počet hlasů.

Andrej_Babis ( 1. září 2017 19:17 )

Hnutí ANO bude lákat voliče na zelené karty pro cizince, jednokolové volby do Senátu a na zrušení postu ministra pro vědu a výzkum. Článek Andrej Babiš a jeho hnutí ANO představí v neděli program, s nímž se budou ucházet o přízeň voličů v říjnových volbách do Sněmovny. Dokument je sepsán na 44 stranách a Andrej Babiš ho v rozhovoru pro Seznam shrnuje větou: „Tak pro nás je to samozřejmě stále: boj proti korupci, efektivní stát - že chceme řídit stát v roli řádného hospodáře, ale v první řadě je to bezpečnost našich občanů.“ Bojovat za naše zvyky Babiš, jehož úspěch ve volbách je podle dosavadních průzkumů veřejného mínění pravděpodobný, poté v rozhovoru tyto hlavní body vysvětluje. „My jednoduše nechceme následovat Evropu v multikulturním modelu,“ přibližuje své postoje předseda ANO. „Musíme bojovat za naši národní identitu, vlastně za naši kulturu, naše zvyky, za to, co všechno vybudovali naši předkové, a pokud jim v Evropě na tom nezáleží, je to jejich problém.“ V pasáži, kde vysvětluje, jak by toho docílil, mimo jiné říká: „Možná bychom měli zavést nějaký systém zelených karet.“ Zrušit, nebo spojit V případě efektivního státu mluví Andrej Babiš nejen o další elektronizaci státní správy, ale také slibuje, že by ANO snížilo počet ministerstev. „Nepotřebujeme mít ministra na legislativní radu vlády ani na vědu a výzkum. Měli bychom vést debatu o spojení některých resortů jako MŽP, možná Ministerstvo zemědělství,“ uvedl Babiš s tím, že by se také ANO vrátilo k projektu ministerské čtvrti a jednotného sídla pro některá ministerstva. „Původně jsme jednali o Letňanech, a pak - tedy než jsem dostal padáka - jsme jednali s magistrátem, že by to mohly být Bubny.“

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud