Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Bude chytat za Babiše? Brankář Hnilička mluví o kandidatuře do Sněmovny

Autor: Jakub Veinlich - 
1. března 2017
05:46

Pro mnohé to bylo překvapení. O financování sportu ze státního rozpočtu přednášel na sněmu hnutí ANO bývalý reprezentační brankář – vítěz z Nagana Milan Hnilička. Všichni v sále jeho tichý hlas překvapivě poslouchali. Zaujal dokonce i ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou, která si s ním sjednala schůzku. Hnilička navíc v rozhovoru pro Blesk.cz nevyloučil, že by mohl kandidovat do Sněmovny. 

Výkon, který asi nikdo nečekal. Tentokrát ne na ledu, ale v obleku a s číselnými grafy. Delegátům hnutí ANO barvitě popisoval situaci ve sportu i rozdělování peněz mezi mládežnické kluby. Poté, co poslal brusle a hokejku k ledu, pracuje Hnilička totiž pro hokejový svaz.

„My máme naprosto úžasný program trenérů do malých klubů, kdy investujeme do těch nejmenších destinací a vidíme ten růst. A pro mě tohle vše začalo být natolik zajímavé, a tak jsem si říkal, proč by to nemohlo fungovat po celé republice a ve všech sportech. No, pak několik schůzek s panem Babišem a věci se začaly hýbat,“ popisuje Hnilička, proč se zrovna on objevil po boku Babiše.

Ministr financí dokonce mluví o tom, že by kvůli financování mohla vzniknout státní agentura, která by se zabývala čistě jen sportem. Hnilička by byl pro.

Video: Takhle Hnilička promlouval na sněmu ANO

Šlechtová jde na „rande“ s hokejistou

O schůzky s Babišem si prý řekl sám Hnilička. Kdo naopak stojí o schůzku s bývalým hokejistou, je ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO). Její úřad prý totiž může Hniličkovi dost pomoct a ministryně si tak trochu přihřeje polívčičku před volbami. Zároveň se ale může také strhnout ženský souboj, a to právě mezi Šlechtovou a ministryní školství Kateřinou Valachovou, která si stáhla ve vládě sport jen pro sebe…

„Za mnou chodí i starostové, že mají spoustu projektů připravených na sportoviště a podobně. V tuto chvíli si to vzalo na starosti ministerstvo školství, ale starostové mi píšou, že tam se toho pro ně příliš neděje. MMR může pomoci dotacemi – už mám dvě myšlenky, jak to udělat. A to jsem debatovala s panem Hniličkou, takže jsme si hned řekli, že se sejdeme,“ řekla Šlechtová s tím, že by chtěla peníze na sport zařídit ještě do voleb.

Z ledu do poslanecké lavice?

V poslanecké lavici už jeden hokejista v posledních letech seděl. Shodou okolností jeden ze spoluhráčů Hniličky z vítězného Nagana. Jiří Šlégr hájil jako nejbližší spojenec barvy sociální demokracie. Na podzim neuspěl ve druhém kole v senátních volbách. A kariéru poslance v dresu ANO úplně nevylučuje ani Hnilička.

„Takto daleko jsem se ještě nedostal. Já se zatím zabývám sportem, ten mě pohltil odjakživa, je to má práce, já mám skvělou práci. A jestli ze mě bude, nebo nebude poslanec, to je na mě zatím brzo, zatím bych takto daleko nešel,“ řekl Hnilička.

„Ale nevylučujete to?“ pokračoval redaktor Blesk.cz. „Nevylučuju,“ šibalsky doplnil Hnilička.

Andrej Babiš se netají tím, že by hokejistu, stejně jako další úspěšné podnikatele, rád ke kandidatuře přemluvil. Kandidátky chce uzavřít nejpozději v polovině června.

Jak to vypadalo na volebním sněmu hnutí ANO:

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
kukuku ( 1. března 2017 09:35 )

To nevypadá na návštěvy Babišovy zadnice, spíš ministerské přednice.

kukuku ( 1. března 2017 09:26 )

Hnilička maloval grafy, jak málo peněz jde do hokeje ... a Růžička suší doma 2 roky bez zaúčtování půl milionu od sponzora a místo aby byl okamžitě vyhozen (třeba pár dnů před MS v Praze), tak se za Růžičku postaví celý hokejový svaz - to by přece kamarádovi neudělali. Ale s touto morálkou se mezi poslance zapadne celkem dobře.

moiaza ( 1. března 2017 09:22 )

 Berte to s nadhedem. Když může dělat ministra komediant, proč ne brankář? Vláda není od vládnutí. Vláda je od toho, aby si každý kamarád a vlezdopr.delista nahrabal svou hromádku peněz. Dostat se do politiky a zvláště do party Babiše, není vůbec problém. Stačí si zvolit ten správný dres, občas navštívit šéfovou zadnici a post ministra je jistota. A celebritám pomalu docházejí penízky, tak šup do politiky. Však ona nás uživí.

deep_ass_flsting ( 1. března 2017 07:27 )

Ten tam časem bude taky.

eda22 ( 1. března 2017 07:22 )

Potěš pánbůh.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa