Miss Parlament Andrýsová: U nás jsme krásné všechny

Autor: Eva Šimková - 
27. 6. 2010
15:31

Čtenáři Blesk.cz rozhodli, že titul Miss Parlament získá Lenka Andrýsová, která v pondělí oslaví své 26. narozeniny. Jak byla s takový předčasným dárkem spokojená?

Jak se cítíte jako vítězka ankety Miss parlament?
Čtenáři Blesku mě moc potěšili. (smích) Kvůli titulu Miss Parlament jsem ale do politiky nešla. Já chci prosazovat novelu zákona o veřejných zakázkách nebo zákon o lobbingu. Až se mi toto podaří, budu se cítit báječně.

Zatím všechny dosavadní ‚ankety‘ o miss volby, sněmovna apod. vyhrála vaše kolegyně Kateřina Klasnová. Jste ráda, že jste ji porazila?
Vidíte, naše úspěchy dokazují, že u nás ve straně jsme krásné všechny. (smích) Krása ale voličům nestačí. Voliči chtějí činy a fungující řešení.

Jaká panuje atmosféra ve VV – vyjednávání o vládě se protahuje? VV uvedly, že pokud Radek John nedostane post ministra vnitra, nepůjde do vlády. Vyjednávání tak podobnými nekompromisními podmínkami dostává poněkud vyhrocený ráz…
Kdyby byl ve vládě ministr vnitra z VV, myslím, že bychom prosadili maximum protikorupčních opatření. To by České republice prospělo. Vyjednávání jsou podle mého na dobré cestě.

Které pole působnosti je vám vlastní? Co byste chtěla za dobu svého poslaneckého mandátu dokázat, čeho dosáhnout?
Chci prosadit fungující protikorupční opatření. Jedním bude například novela zákona o veřejných zakázkách.

Co právě děláte?
Stěhuju se. Zrovna jsem si převážela pár věcí na poslaneckou ubytovnu, kde bydlím. Jsem tu teprve první den. Nejvíc se mi na ubytovně líbí lokalita.

Jak často jezdíte do Prahy? Kolikrát jste už byla ve Sněmovně?
V Praze jsem kvůli vyjednávání každý týden. Ve Sněmovně jsem byla už několikrát - ať už na schůzi, či ve své kanceláři. Myslím, že už si mě recepční pamatují. (smích)

Líbí se vám tam? Jak na vás to prostředí působí?
V Poslanecké sněmovně se mi líbí. Je v ní kus historie naší země. Pro mě ale současně představuje budoucnost. Na práci ve výborech a komisích, ve kterých budu, se moc těším.

Vedle koho sedíte?
Zatím sedíme podle abecedy. Já sedím vedle pana Adama z KSČM, bývalého chirurga, a pana Antonína z ČSSD, gynekologa. Oba jsou Moraváci a velmi milí. Společně jsme probírali, že se do Poslanecké sněmovny dostalo 21 lékařů. Mohli by otevřít i vlastní kliniku.

Je znát spíše pomoc od poslaneckých matadorů, nebo se k vám (vám osobně, i vám jako straně) staví spíše s nedůvěrou?
Minule na schůzi mi jeden ze zkušených poslanců, který za mnou seděl, poradil, že hlasovací kartu můžu z hlasovacího zařízení vysunout. Prý se několikrát stalo, že se poslancům zlomila. To už se mi nestane. Pan poslanec Marek Benda mě zase pomohl vyznat se na Sněmovní. Vyvedl mě z poslanecké restaurace U roury, kde jsme měli vyjednávání protikorupční skupiny. V tom, co si mám myslet, si ale radit nenechám.

Co vás v PS překvapilo? Co naopak nikoli?
V Poslanecké sněmovně mě překvapilo, že na první schůzi skoro nikdo nechyběl. A taky se mi líbilo, že na mé složení slibu mě přijela podpořit delegace z Olomouckého kraje.

Už jste navštívila místní vyhlášený bufet? Jakou tamější specialitu byste doporučila čtenářům Blesk.cz?
V poslanecké restauraci jsem byla jen jednou na vyjednávání protikorupční komise. Dala jsem si rybu se salátem a vodu. Bylo to fajn. (úsměv)

Jak budete trávit léto? Plánujete nějakou dovolenou? Kam?
Zatím dovolenou neplánuji.

Jaké máte koníčky? Co vás baví mimo politiku?
Ze sportu ráda hraju tenis a jezdím na kolečkových bruslích. Kromě toho mám ráda divadlo a knížky. Zrovna teď čtu knížku Politická kultura.

nora20 ( 19. července 2010 03:16 )

než ty Andrýsková

xcarodejka ( 27. června 2010 20:22 )

Pro jmenované mladice v parlamentu ČR může být politika alternativou, jak se dostat do medií, Když to předtím možná zkoušely v konkurzu do filmu, nebo v pěvecké soutěži, a tak v té politice je ještě nějaká šance. Už předem naši poliickou scénu jmenované maldice jaksi znevážily, protože tady v Česku je situace vážná a lidi nezajímá tak příliš zevnějšek poslanců a poslankyň. Naopak, neměl by tito ukazovat přehnaný zájem o účes a módu.V politice nejsou, aby se nám líbili.To máme jinde. Nebylo by vhodné posunout věkovou hranici ? A to i voličů, nejen volených poslanců? Kde jsou životních zkušenosti? nebo jich není zapotřebí?.Parlament není zábavná stanice v rádiu, kde moderátor štípe moderátorku do zadku a ta se během své řečii nepřetržitě chichotá. Posluchač může přepnout, ale co s "vyvolenci"? Znechucený volič může jen doufat,že tato fraška nebude nadlouho.

Zobrazit celou diskusi
Další videa