Volební studio Blesku! Výsledky, komentáře, zajímaví hosté i módní policie s Inou T.

Aktualizováno -
14. ledna 2023
20:00
Autor: Markéta Volfová, Pavlína Horáková, vei - 
14. ledna 2023
05:00

Andrej Babiš a Petr Pavel postupují do 2. kola prezidentské volby, v poli poražených končí Danuše Nerudová. Jak vidí experti výsledky boje o Hrad? A kde mají před finálovou bitvou Babiš s Pavlem rezervy? To všechno jsme probrali v živém vysílání s moderátorkami Markétou Volfovou a Pavlínou Horákovou.

Kreativní používání ústavy - takhle své často kontroverzní počínání nazýval deset let prezident Miloš Zeman. I o tom jsme mluvili s ústavním právníkem Janem Kyselou. 

Politolog Lukáš Jelínek zhodnotil, co vedlo k rekordně vysoké účasti, těsnému výsledku první dvojice. Hovořil i o tom, co vedlo k tomu, že Danuše Nerudová zůstala daleko za výsledkem, který jí predikovaly průzkumy.

Neopomněli jsme ani styl oblékání všech kandidátů a současné hlavy státu. To, jak si v oblékání umí poradit, zhodnotila módní kritička Ina T.

Hovořili jsme s bývalým ředitelem protokolu Kanceláře prezidenta republiky Miroslavem Sklenářem, politoložkou Vladimírou Dvořákovou, nebo kandidáty z předchozích přímých voleb Jiřím Dienstbierem a Michalem Horáčkem.

Prezidentské volby 2023
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
15:48
24. 1. 2023

Možný vznik frakce v hnutí ANO není novým tématem, moravskoslezský hejtman a místopředseda ANO Ivo Vondrák s ním přišel už před několika měsíci, nesetkalo se to ale s pozitivní odezvou. Místopředsedkyně ANO a šéfka poslaneckého klubu Alena Schillerová ČTK sdělila, že v klubu jde o naprosto ojedinělý názor a opravdu věc nepovažuje za aktuální.

„Hnutí ANO je pevně ukotveno a naše hodnoty jsou neměnné. Stále budeme bojovat za lidi, pomáhat jim a k tomu nepotřebujeme žádné frakce,“ uvedla.

15:36
24. 1. 2023

Premiér Petr Fiala, který je na návštěvě Německa, se vyjádřil k dnešní konferenci Andreje Babiše.

„Já jsem většinu dne v Berlíně, tak sem to neměl možnost sledovat. Pokud jde o výhružky, musíme všichni dělat všechno proto, abychom snížili napětí ve společnosti, a je potřeba odsoudit jakékoliv formy výhružek, násilí. To nepatří do politiky a do společnosti a musíme se tomu bránit a společně tomu čelit. Není to výjimečné, dostávám je i já a některé jsou takové, že je musí řešit PČR. Je to součást dnes toho, co musí snést a unést politik. Nepoužívají lži, nepravdy a nesnaží se rozeštvávat společnost a chovají se slušně a nesnaží se mířit na strach lidí. Pokud to budeme takto dělat, tak to napětí snížíme,“ uvedl Fiala na tiskové konferenci.

15:20
24. 1. 2023

„Kdybych měl dělat po každé podobné vyhrůžce speciální tiskovou konferenci, z pódia bych neslezl. Pokud by se měl Fňukyfňuk tímto způsobem prokňourat na Hrad,“ cyp by ně střelil. „Asi je lepší už to vůbec nesledovat,“ vyjádřil se k tiskové konference Andreje Babiše Mirek Topolánek.

 

Video  Sociologové v Blesku o překvapení prezidentských voleb: Kdo má nejvyšší šance? 
Video se připravuje ...
Video  Politolog Lukáš jelínek o výsledcích prvního kola voleb 
Video se připravuje ...
Video  Ústavní právník Jan Kysela ve volebním studiu Blesku 
Video se připravuje ...
Video  Michal Horáček a Jiří Dienstbier ve volebním studiu Blesku 
Video se připravuje ...
Video  Politoložka Vladimíra Dvořáková ve volebním studiu Blesku. 
Video se připravuje ...

Video  Miroslav Sklenář ve volebním studiu Blesku 
Video se připravuje ...

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

roxin ( 14. ledna 2023 09:01 )

Souhlasím ti co tam žijí dlouhodobě nemohou ty naše kandidáty znát TAK JAK JE MOHOU VOLIT? Jedině že by je někdo "naočkoval" KOHO MAJÍ VOLIT a že nechtějí Babiše TAK BEBIŠE NEVOLIT. Třeba v Rakousku ta naše šéfka posl. sněmovny aby ji nemohli doručit žádost o vyslovení nedůvěry vládě raději "ZDRHLA".

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa