Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Středula těsně před odstoupením „vybílil“ volební účet. Kam poslal miliony?

Autor: for - 
10. ledna 2023
10:25

Bývalý prezidentský kandidát Josef Středula těsně před odstoupením pořádně vyluxoval transparentní účet, který musel mít zřízený kvůli volbám. Středulovi jen pár dní předtím, než šokoval veřejnost svým rozhodnutím odejít z voleb, přitom poslal na konto 5 milionů korun občanský demokrat a miliardář Richard Benýšek. A není jediný, kdo dal Středulovi důvěru a některé své finance. Odborář utrácel různorodě - za kampaň, za lidi, reklamu, ale i za focení. 

Odborář oznámil odstoupení z prezidentských voleb v neděli během superdebaty na České televizi. Jen pár dní předtím ale utrácel miliony korun, jak vychází ze zjištění serveru Seznam Zprávy. Především utrácel z daru olomouckého miliardáře a člena ODS Richarda Benýška, který měl Středulovi zaslat na konci loňského roku pohádkových 5 milionu korun.

Tato sponzorská náplast na výdaje dorazila na transparentní účet kandidátovi 29. prosince a jen za necelé dva týdny už na účtě zbylo jen 3622 korun. Podle poznámek u odvodů peněz musel Středula poslat dva miliony na kontaktní kampaň, další 1,4 milionu korun utratil za vedení kampaně a půl milionu korun stálo profesionální focení. 

Další statisícové částky vynaložil na různé reklamní předměty. Například za reklamní kampaň na facebooku nedávno poslal 20 tisíc korun, což je ve srovnání za focení za půl milionu zanedbatelná částka. 

„U každé platby je transparentně uvedeno, na co byla použita. Položky vedení kampaně čítá zejména personální náklady na tým. I částka od pana Benýška byla použita na úhradu volebních nákladů přesně v souladu se zákonem,“ napsal Seznam Zprávám

Přesné vyúčtování nicméně Středula poskytne Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí až po volbách, jak zjistily již dříve Blesk Zprávy. Nevynaložené prostředky - v současnosti tedy pár tisícovek - poputuje buď na veřejně prospěšné účely nebo na konta jiných kandidátů. Celkem pak Středula od loňského července do 9.1. 2023 utratil 9,6 milionu korun. 

Benýšek rozhodnutí respektuje

Server oslovil i zmíněného Benýška, jehož peníze Středula z konta vyluxoval a utratil. „Respektuji jeho rozhodnutí,“ odpověděl stroze. Není pak jediný občanský demokrat, který Středulu podpořil. Na účet mu peníze posílali i další podobní sponzoři, jako například Miroslav Dvořák, který podle Seznam Zpráv jedná za společnost Motor Jirkov Group. Peníze posílali také někteří straničtí senátoři. 

Video  Josef Středula 
Video se připravuje ...

 

 

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

Vladimír Daneš ( 11. ledna 2023 08:33 )

Doufám, že odboráři už konají a vymetou s ním dveře...a jestli né ,tak jsou to chudáci
...

Vladimír Daneš ( 11. ledna 2023 08:29 )

Asi by měl odstoupit sám a už tam ani radši nechodit ..no ale i jeden z největších odborářů v USA se nakonec ukázal jako podvodník,že hrál na obě strany ...a tenhle se dal na stranu nepřátel pracujících veřejně...

valachia ( 11. ledna 2023 08:17 )

V loni jsem potřebovala poradit ohledně mého pracovního vztahu. Napsala jsem panu Středulovi a on mi odpověděl, že když nejsem v odborech, tak ať se ptám jinde.

Uživatel_5522193 ( 10. ledna 2023 20:11 )

Padouch 236 já také už tam mám 7 připravenou 👍😉

harpyje ( 10. ledna 2023 19:15 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa