Sobota 9. prosince 2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

„Chlapácké a velkorysé gesto.“ Expert o Středulově překvapení i Babišově nevině

Video se připravuje ...
Autor: Markéta Volfová - 
10. ledna 2023
05:00

Přelom do volebního týdne rozhodně nebyl nuda. Jeden večer šéfodborář Josef Středula v přímém přenosu superdebaty na České televizi odstoupil z prezidentského klání a hned další ráno padl dlouho očekávaný rozsudek v kauze Čapí hnízdo. Soud prohlásil jednoho ze tří favoritů boje o Hrad, expremiéra Andreje Babiše (ANO), za nevinného. Sečteno podtrženo, co všechno se tím změnilo? 

Konkrétně rozsudek v kauze Čapí hnízdo podle ředitele Ústavu nezávislé žurnalistiky Ondřeje Neumanna na volbu prezidenta vliv určitě mít bude: „Tvrdit něco jiného by bylo naivní. Nemyslím si, že to zasáhlo tvrdé voličské jádro Andreje Babiše, to by mu pravděpodobně odpustilo vše. A stejně tak to neovlivnilo ani zapřísáhlé odpůrce Andreje Babiše. Nicméně existuje velká spousta lidí, kteří do poslední chvíle nejsou rozhodnuti. A pro ty tohle může být nějaký argument. Může zafungovat takové to klasické: Hele, podívej mámo, podívej táto, tak na toho Babiše to nakonec přece jenom ušili.“

O tom, jestli se Babiš do druhého kola dostane, konec konců mohou podle Neumanna rozhodnout právě i hlasy, které by jinak připadly Josefu Středulovi: „Jsou to jednotky procent, které můžou hrát pro některého z kandidátů, a obecně se předpokládá, že i když on deklaroval podporu Danuši Nerudové, budou tyto jednotky procent spíš směřovat k Andreji Babišovi,“ odhaduje.

„Pan Středula si sám zhodnotil svoje šance, které nebyly valné. Přemýšlel tak trošku nad svou budoucností a tohle bylo jasné gesto, kterým řekl: Sice teď odstupuji, ale rozhodně nekončím. Budu tady a chci vypadat a řídím si svůj obraz. A to gesto bylo vesměs oceňované jako chlapácké, velkorysé a podobně, takže do budoucna si pan Středula udělal velké plus u odborníků, u voličů a obecně,“ hodnotí novinář způsob, jakým Středula odstoupil z boje. 

Video  Superdebata Blesku kandidátů na prezidenta 2023  - Blesk TV a Mall TV
Video se připravuje ...

valachia ( 10. ledna 2023 10:25 )

Neměla by se o to zajímat policie?

Jokl ( 10. ledna 2023 09:53 )

Středula zjevně hraje na dvě strany.Zjistil,že ani v prvním kole neuspěje,proto v zájmu zachování teplého a lukrativních místečka je třeba podpořit pětikolku.Do konce volebního období má toto místo zajištěné.Odboráři byli vždy obojací.Musí být vstřícný nejen ke svým poddaných o,které se má starat,ale i k vládě,aby mu nedělala potíže.Nyní by bylo třeba,aby odstoupili oba agenti.Pávek a Bureš.Pak by byly volby legitimní.

santikxauz ( 10. ledna 2023 09:41 )

Měl podpořit všechny zbývajíci kandidáty.

defakto ( 10. ledna 2023 09:02 )

... Středulovo "chlapácké a velkorysé gesto" je jenom slušně řečeno , že se nechal podplatit od lidí z pětikoalice .
Středula je prostě "správný odborář" jeho lidi z odborů by jej měli konečně vykopat z jeho teplého místečka !

Uživatel_5512061 ( 10. ledna 2023 09:01 )

Uvědomíš-li si rozdíl mezi "měl a musí", ušetříš čas všem okolo ;-)

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa