Drahoše v Ostravě podpořila Rottrová i Babišův primátor. Měl zase plno

Autor: ČTK - 
21. ledna 2018
22:30

Prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše v neděli v Ostravě podpořila na své bývalé domovské scéně Marie Rottrová. Setkání s občany se konalo v Divadélku pod věží, kde zpěvačka v 80. letech natáčela stejnojmenný pořad. Z dalších ostravských osobností Drahoše podpořili primátor města Tomáš Macura (ANO), hudebník a podnikatel Radim Pařízek či horolezec a senátor Leopold Sulovský. Přišli i dva Drahošovi bývalí protikandidáti Michal Horáček a Marek Hilšer, kteří ho v neděli podpořili také v Brně.

Drahošův tým setkání svolal do Divadélka pod věží, které má běžnou kapacitu 200 lidí. Do prostoru se nakonec vměstnalo víc než pět stovek lidí. Další venku dění sledovali na velkoplošné obrazovce. „Jsem si vědom, že Miloš Zeman má v Ostravě silnou podporu. Pocházím z Jablunkova, a tak vím, že místní lidé občas mají pocit, i když neprávem, méněcennosti. I toto chci změnit,“ řekl Drahoš.

„Vracím se na místo činu. Dnes jsem tady ale jako občanka České republiky. Přeji si změnu. Chci, aby to věděli i moji příznivci a připojili se ke mně,“ řekla Rottrová, která v Divadélku pod věží roky natáčela svůj pořad.

Drahoš na Novu nešel

Podporu Drahošovi opakovaně vyjádřil i ostravský primátor Macura, přestože předseda hnutí ANO Andrej Babiš stojí na straně Miloše Zemana. „Budu volit pana profesora Drahoše. A to i bez ohledu na stranické usnesení,“ řekl Macura. Uvedl, že prezidentský úřad vnímá jako symbol hodnot, se kterými se chce identifikovat.

Sulovský pak dvě televizní debaty se Zemanem, které Drahoše čekají, přirovnal v horolezecké hantýrce ke dvěma výškovým táborům. „Čekají ho jako takové dva stupně. Počasí v těchto táborech ale může být vrtkavé. Bude potřeba vyhrnout si límečky. Věřím ale, že v sobotu vystoupí na vrchol,“ dodal první Čech, který zdolal nejvyšší horu světa Mount Everest. Zeman, který před prvním kolem diskuse s ostatními kandidáty odmítal, dnes večer vystupuje v televizi Nova. Její pozvání Drahoš nepřijal, zúčastní se debat se Zemanem v České televizi a v televizi Prima.

Video  V Brně se na Drahoše stála fronta. Sklízel potlesk plného sálu  - Blesk - Hynek Zdeněk

Oba kandidáti mají prý vyrovnané šance

Drahoš v Ostravě řekl, že se na debaty připravuje. Podle něj je Zeman dobrý rétor, ale nikde jej v posledních pěti letech neslyšel skutečně debatovat. „Debat se nebojím. Připravuji se, hledám témata. A těch věcí, kdy Miloš Zeman lhal nebo slíbil něco, co nesplnil, je celá řada. Musíme jen vybrat,“ reagoval.

V Moravskoslezském kraji v prvním kole prezidentské volby zvítězil současný prezident Miloš Zeman. Získal 49,24 procenta hlasů, což byl jeho nejlepší krajský výsledek. Celorepublikový Zemanův zisk nedosáhl 39 procent. Drahoš v Moravskoslezském kraji na druhém místě dostal 24,09 procenta hlasů, v celém Česku pak necelých 27 procent. Podle průzkumů jsou nyní jejich šance vyrovnané.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
11karel11 ( 31. ledna 2018 19:15 )

Jak to bylo v Ostravě .........Přeposílám písmo, které mi přeposlal kámoš Pz Ostravy... V neděli jsem se doslechla, že Drahoš bude v Ostravě od 17 hod Divadélku pod věží. Tož jsem se tam vypravila. Nikde nikdo, ale podle PČR mi bylo jasné, že něco bude. Prošla jsem Prokešovým náměstím k Divadélku a tam bylo asi tak 150-200 lidí. Plno techniky, beden, myslela jsem si, že bude nějaký koncert .Bratr Drahoše a snad jeho dcera drželi nad hlavou plakáty o úžasném člověku. Do 17.30 hod se nic nedělo, i když bylo vidět, že aktéři jsou tam. Pak se otevřely boční dveře a lidé, kteří byli "registrování" mohli vstoupit a dostali na zápěstí "náramek". Tak nás venku zůstalo asi kolem 20. Pak přišli aktéři, milenecký pár Drahošů, Horáček a Hilšer a ptali se proč stojíme venku. Já jsem mu řekla, že se kroužkovat nenechám, ostatní se přidali, tak nás pozval dál na raut. Tak jsem si dala, pak přišla Rottrová s manželem a začalo focení všech se všemi. Šla jsem ven, tam byla velká obrazovka a čekala co bude dál. Z celé debaty si jen pamatuji "my to dáme, my to dáme, my to dáme". Pak vystoupila skutečná dáma , jak ji nazval Drahoš, jeho Eva a ta řekla" jste úžasní, jste úžasní, jste úžasní". Šla jsem domů a dnes jsem se v iDnes dočetla, že tam bylo narváno asi 1000 lidí. Jak by to do takového divadélka ve&sca ron;lo, byly tam holky i s kočárky a volně jezdily sem a tam. Venku stálo asi 20 lidí. Já už si skutečně myslím, že tu kampaň Drahoše platí někdo zvenčí, jako Havlovi. Nevěřím mu. Byl tam skutečně i dost arogantní. Jo a ještě si postěžoval, že má důchod asi 36 000 a teď mu nějakou korunu přidají.

1912 ( 23. ledna 2018 14:42 )

hejhej ( 23. ledna 2018 13:43 )

flora: V malé místnosti

dobry-clovek ( 23. ledna 2018 13:00 )

Proč mě DRAHOŠE nevolí čestny a pracujici lid ČR.Toto je mé mínus.. 1.lžu 2.intrikuju 3.jsem zkorumpovatelny 4.jsem samolibost sama 5.jsem zákeřný 6.citim se byt elita 7.opovrhuji nazorem opozice 8.vydíral jsem spolupracovniky 9.donašel jsem STB 10.ač nerad priznavám že jsem pedofilní 11.mam komplex meněnennosti 12.závidím 13.za penize zaprodam i ČR 14.rád zabijim zviřata 15.absolutně neumim politiku 16.jsem srab 17.nemám rad lid ČR 18.jsem lakomec 19.chci byt za každou cenu prezidentem 20.jsem křivej a falešnej přesně tak,jak mam křivou hubu... A proto chci byt prezidentem za podpory zlodějů,megapodvodniku,havloidů,pražské kavarny,gauneru co ničí tento stat a budou s mou pomocí ničit i nadále!! J.Drahoš

SL0N ( 23. ledna 2018 10:04 )

Ano, i VIP osobnosti: Bakala, Soroš, Sobotka, Kalousek, Schwarzenberg, idol Evropy Merkelová, expornoherec J.Janda a blogger R.Máca z manipulátorských neziskovek Evropských sprostohodnot, dále A.Shapiro,americká ambasáda, Herman,Halík, Issová, Mádl... demokraticky a slušne dehonestují protikandidáta. Drahoš kouká z každé reklamy, za ty peníze by bylo spousta vybavení pro nemocné děti, pro lidi v nouzi, nebo mzdy pro sestřičky nebo pro učitele. Kdo ví, je to s navyšováním kapacity a vybavení SUZ? https://aeronet.cz/news/investigativni-bomba-letiste-ruzyne-a-sprava-uprchlickych-zarizeni-se- potaji-chystaji-na-1-migracni-vlnu-v-cr-ceske-kontraktorske-firmy-zahajily-rekonstrukce-budov-a-stav eb-suz-za-ucelem-rozsireni/

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud