Zeman v nemocnici: Operovali ho na Homolce

Autor: var, ČTK, diz - 
18. 1. 2018
20:51

Prezidenta Miloše Zemana v minulých dnech operovali v Nemocnici Na Homolce. Šlo o menší zákrok v ústní dutině. V televizi Barrandov Zeman uvedl, že mu řezali vnitřní stranu tváře a že stále cítí bolest. 

Prezident Zeman podstoupil v minulých týdnech operaci v Nemocnici Na Homolce. „Byl to malý operativní zákrok,“ sdělil zdroj z lékařského prostředí Aktuálně.cz. Prezident se nyní zotavuje na zámku v Lánech.

Šlo o zákrok, který proběhl už předevčírem (v úterý), nic závažného. Byl to drobný zánět,“ řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

„Stále to bolí

„Řezali mi vnitřní stranu tváře. Pořád mě to ještě trošku bolí,“ prohlásil sám Zeman v televizi Barrandov. Více se k zákroku nevyjádřil.

Miloslav Kalaš, který je prezidentovým lékařem, nejdřív nechtěl celou událost komentovat, později ale sdělil, že je s prezidentem v Lánech. „Jsem lékař pana prezidenta a my spolu komunikujeme,“ řekl stručně lékař.

Podle informací redakce Blesk.cz prezident navštívil v nemocnici jak oddělení ORL, tak kardiologii. Martin Holcát z lékařského konzilia prezidenta Miloše Zemana to ale nemohl potvrdit. Potvrdil pouze, že prezident občas na Homolku zajde.

Hrad původně tento týden uvedl, že Zeman do konce pracovního týdne přijme demisi vlády Andreje Babiše (ANO). Termín byl poté přesunut na příští týden. Ovčáček změnu odůvodnil nabitým programem Zemana a přípravou na televizní duel s protikandidátem Jiřím Drahošem.

Video Onkolog o údajné rakovině Miloše Zemana: „Nic jsem v dokumentaci nenašel.“ - Blesk Zprávy
720p 360p

Lékaři: Kromě neuropatie je zdravý

Zemanův zdravotní stav je v posledních měsících bedlivě sledován, protože při mnoha příležitostech vypadal unaveně. Jeho lékaři minulý týden uvedli, že kromě neuropatie dolních končetin se těší dobrému fyzickému i psychickému zdraví.

Při oznámení své kandidatury v březnu řekl, že má cukrovku a polyfunkční neuropatii. V září byl na prohlídce na počítačovém tomografu CT, který ale neodhalil žádný jiný problém. 

Na začátku loňského listopadu radní městské části Brno-střed Svatopluk Bartík na svém facebookovém profilu uvedl, že Zeman má rakovinu a zbývá mu sedm měsíců života. Hrad i Zemanův lékař to odmítli a na Bartíka je podána žaloba a trestní oznámení.

Onemocnění rakovinou na tiskové konferenci odmítl onkolog Luboš Petruželka. Řekl, že není členem Zemanova lékařského konzilia a že byl požádán o nezávislé posouzení zdravotní dokumentace, kterou mu poskytl prezidentův ošetřující lékař. Po jejím prostudování lékař nenalezl žádné známky nádoru. Bližší informace o tom, kdy byla vyšetření v lékařské dokumentaci provedena, neuvedl.

Prezident Miloš ZemanPrezident Miloš Zeman | 

Video Zemanova cukrovka: Je na normálu, schopný vládnout dál, řekl jeho lékař. - Jan Jedlička, Blesk Zprávy
720p 360p

 

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
kudlanka ( 15. února 2018 20:09 )

Ovar je rád že ho tam donesou. Zamumlá nesmysly, vykulí oko a i to mu dělá potíže.Kdyby ho nenalifrovali práškama či kdoví jakým svinstvem.....

kudlanka ( 15. února 2018 20:05 )

Zeman není schopný, on je totiž to všehoschopný.Soudem uznaný lhář, kterého volili jen lidé s nízkým IQ , lidé poněkud méně inteligentní a všichni soudruzi, kteří doufají, že duo Bureš- MAN jim opět navrátí jejich zlaté komunistické časy. Soušky a souzi, velký kulový. Zalezte a buďte rádi že byl Havel takový lidumil a neřešilo se to jako v Rumunsku.Pěkně u zdi, po bolševicku.

kudlanka ( 15. února 2018 19:58 )

A koho to zajímá?

va45 ( 21. ledna 2018 16:22 )

Nežgrindej!Já ti stejně Drahoše nebudu volit.

Domda ( 21. ledna 2018 08:28 )

Pan profesor Drahoš je jediný člověk který je schopný vyvést tuto zemi z toho marasmu co tady nadělal tandem Zeman versus Babiš alias bures

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa