Zeman na Hradě 2: Sobotka, Babiš i Horáček hodnotí prezidentův velký plán

 • Autor: Jakub Veinlich - 
  10. 3. 2017
  00:00

  Miloš Zeman se konečně rozhodl promluvit o své další prezidentské kandidatuře. Publikum mu dělala tisícovka příznivců shromážděná na koncertě ve Španělském sále Hradu. Zemanovo oznámení bylo přídavkem po áriích z Rusalky nebo Prodané nevěsty. S reakcí na prezidentova slova obratem přišli snad všichni klíčoví hráči na české politické scéně i Zemanovi soupeři v přímé volbě.

 • 1.Bohuslav Sobotka (ČSSD): Obohacení nabídky

  Premiér a šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka se zprávu o opětovné kandidatuře Miloše Zeman dozvěděl v Bruselu. Podle svých slov předpokládal, že se Zeman takto rozhodne. Bude to podle jeho slov nejen obohacení nabídky pro voliče, ale také pro členy ČSSD, kteří budou hlasovat o stranickém kandidátovi v referendu.

  „V každém případě si myslím, že je to významné obohacení té nabídky, kterou budou mít voliči na jaře příštího roku k dispozici, a určitě by byla řada lidí zklamána, pokud by se pan prezident Zeman rozhodl jiným způsobem,“ řekl Sobotka.

  Podívejte se na video, jak reagoval Bohuslav Sobotka na druhou kandidaturu Miloše Zemana:

  Video „Kandidaturu Zemana jsem předpokládal, je to obohacení nabídky,“ řekl Sobotka. - Tomáš Polák
  1080p 720p 480p 360p 240p

 • 2.Andrej Babiš (ANO): Je to favorit volby

  Vicepremiér a šéf hnutí ANO má k prezidentovi blízko. Zeman dokonce kvůli takzvanému „lex Babiš“ podal stížnost k Ústavnímu soudu. A prezident Babiše přijel podpořit také na farmu Čapí hnízdo, když se řešily jeho údajně neoprávněné dotace.

   

  „Kandidatura pana prezidenta není překvapení. Samozřejmě jsem to čekal, že půjde znovu do voleb. Jeho ten úřad baví, užívá si ho a hlavně jezdí za lidmi. Objíždí každý rok regiony i několikrát po sobě a dokáže dostat lidi na náměstí. Šance má velké, považuju ho za favorita,“ zmínil Babiš.

  Prezident Miloš Zeman dorazil na jednání tripartity v pondělí 12. září. Postavil se za zrušení zelené energie.Prezident Miloš Zeman dorazil na jednání tripartity v pondělí 12. září. Postavil se za zrušení zelené energie. | 

 • 3.Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL): Favorit a žádné překvapení

  Vicepremiér pro vědu a výzkum a také předseda strany nebyl loni v září při debatě s občany v Brně moc nadšený z toho, že by Miloš Zeman mohl být podruhé prezidentem. Teď ho ale vidí jako favorita. Jeho opětovnou kandidaturu prý tušil:

   

  „Není to žádné překvapení. Jistě bude favoritem voleb.“

  Šéf lidovců Pavel Bělobrádek právě složil slib prezidentu Zemanovi a vydal se to stvrdit písemně.Šéf lidovců Pavel Bělobrádek právě složil slib prezidentu Zemanovi a vydal se to stvrdit písemně. | 

 • 4.Jiří Pospíšil (za TOP 09): Spojme síly

  Europoslanec, o kterém se mluví jako o možném kandidátovi na prezidenta. V příštích týdnech bude jezdit po České republice s Kroměřížskou výzvou, která chce lidem nabídnout několik lidí, kteří by mohli eventuálně kandidovat na hlavu státu. Případnou kandidaturu chce Pospíšil oznámit až po této roadshow.

   

  „Bylo jasné, že Zeman a jeho okolí nebudou chtít Hrad opustit. Souboj o směřování země pokračuje. Spojme síly. Nikdo není neporazitelný!“

  O Donaldu Trumpovi diskutovali ve Studiu Blesk europoslanec a exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (za TOP 09) a mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček.O Donaldu Trumpovi diskutovali ve Studiu Blesk europoslanec a exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (za TOP 09) a mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček. | 

 • 5.Michal Horáček: Přišel čas mu vystavit účet

  Textař, který už objíždí Českou republiku a chce co nejdříve sesbírat 50 tisíc podpisů potřebných pro kandidaturu na hlavu státu. Postupně představil svůj volební tým a je zatím nejvážnějším soupeřem Miloše Zemana.

   

  „S oznámením Miloše Zemana přišel čas vystavit mu účet. Za všechny ty virózy, urážky a lži, kterými poškozoval všechny občany včetně svých někdejších voličů. V této volbě se proti němu a všemu, co představuje, postavím s hlubokou vírou, že máme na víc.“

  Michal HoráčekMichal Horáček | 

 • 6.Marek Hilšer: Tuto bitvu nemůže vyhrát

  Občanský aktivista a lékař chce také kandidovat. Na svých webových stránkách už má také vyvěšený petiční arch, na který se lidé mohou podepisovat a podpořit tak jeho kandidaturu.

   

  „Kandidatura prezidenta Zemana se dala očekávat i přes jeho špatný zdravotní stav. Je to v zájmu úzkých finančních skupin, které potřebují dobré vztahy s Ruskem a Čínou, a zcela jistě měly na rozhodování Miloše Zemana velký vliv. Moudrý člověk se vyznačuje tím, že ví, kdy je čas odejít. Miloš Zeman se jako muž minulosti snaží vzdorovat budoucnosti. Tuto bitvu však nemůže vyhrát,“ prohlásil Hilšer.

  Ve své volební dodávce už začal objíždět kraje. Jako první vyrazil do rodného Chomutova.Ve své volební dodávce už začal objíždět kraje. Jako první vyrazil do rodného Chomutova. | 

 • 7.Karla Šlechtová (za ANO): Mám radost

  Ministryně pro místní rozvoj, která třeba i přes odpor některých členů hnutí ANO podporuje veřejně Miloše Zemana. Pokud by hnutí přece jen ve volbách podpořilo někoho jiného, ona dá svůj hlas současnému prezidentovi. Se Zemanem byla loni na olympiádě a letos si s ním stihla zatančit na prezidentském plese.

   

  „Jsem ráda a podporuji rozhodnutí pana prezidenta.“

  Na prezidentský ples dorazila nejedna celebrita. Hlavním hostem byl Karel Gott.Na prezidentský ples dorazila nejedna celebrita. Hlavním hostem byl Karel Gott. | 

 • 8.Vojtěch Filip (KSČM): Očekávané rozhodnutí

  S prezidentem Milošem Zemanem vychází. Jeho kroky příliš nekritizuje. I když s ním prý v řadě věcí nesouhlasí. Jako například se Zemanovou stížností k Ústavnímu soudu kvůli zákonu o střetu zájmů – tedy tzv. „lex Babiš“

   

  „Jde o očekávané rozhodnutí, které se dalo očekávat vzhledem k současné podpoře občanů,“ zmínil Filip.

  Pane kandidáte, tady se posaďte: Miloš Zeman s šéfem KSČM Vojtěchem Filipem ve stranickém sídle komunistů.Pane kandidáte, tady se posaďte: Miloš Zeman s šéfem KSČM Vojtěchem Filipem ve stranickém sídle komunistů. | 

 • 9.Miroslav Kalousek (TOP 09): Patříme do srdce Evropy, ne do zadku Asie

  Šéfa opoziční TOP 09 Miloš Zeman nešetří. A Kalousek zase nešetří Zemana. Prezident dokonce svou první kampaň postavil na sloganu, že zastaví Kalouska, tehdejšího ministra financí.

   

  „Není to žádné překvapení, pevně doufám, že zvolen nebude. Nezáleží na tom, zda bude prezidentem pravicově nebo levicově orientovaný, ale měl by to být demokrat, měl by to být člověk, který má úctu k Ústavě a ústavní tradicí a neznejisťuje naše spojence. Patříme do srdce Evropy, ne do zadku Asie,“ řekl Kalousek.

  Karel Schwarzenberg s Miroslavem Kalouskem se za zády smějí Miloši Zemanovi.Karel Schwarzenberg s Miroslavem Kalouskem se za zády smějí Miloši Zemanovi. | 

 • 10.Petr Fiala (ODS): ČR by měla mít jiného prezidenta

  S Milošem Zemanem nesouhlasí dlouhodobě také kdysi nejsilnější vládní strana. Prezident nechtěl po pádu vlády jmenovat Miroslavu Němcovou premiérkou a vyhlásil předčasné volby. ODS kritizuje i vystupování Zemana v zahraničí, stejně jako jeho vztahy s Ruskem a Čínou.

   

  „Rozhodnutí Miloše Zemana respektuji a oceňuji, že úmysl znovu kandidovat oznámil s dostatečným předstihem. ODS je ale přesvědčena, že by Česká republika po příštích volbách měla mít jiného prezidenta. Takového, který nerozděluje společnost, nezpochybňuje základní směřování naší zahraniční politiky a ctí ústavní tradice,“ uvedl Petr Fiala.

  Předsedovi ODS Petru Fialovi se nelíbí Zemanova metafora s jezinkami. Ostatně stejně jako dalším politikům.Předsedovi ODS Petru Fialovi se nelíbí Zemanova metafora s jezinkami. Ostatně stejně jako dalším politikům. | 

 • 11.Marek Černoch (Úsvit): Věci říká bez politické korektnosti

  Předseda poslaneckého klubu. 17. listopadu před dvěma lety zpíval na Albertově českou hymnu. Při napjatých oslavách sametové revoluce si místo pronajal Blok proti islámu. Na jeho akci vystoupil právě i Miloš Zeman.

   

  „Čekal jsem to a jsem rád, že bude kandidovat. Má z první volby důvěru občanů. Nemusím s ním ve všem souhlasit, ale říká věci bez politické korektnosti, což je dobře,“ uvedl Černoch.

  Prezident Zeman zpívá hymnu na Albertově. Po pravici má islamofoba Konvičku a syna Karla Černocha Marka.Prezident Zeman zpívá hymnu na Albertově. Po pravici má islamofoba Konvičku a syna Karla Černocha Marka. | 

  Podívejte se, jak Miloš Zeman oznamoval svou druhou kandidaturu: 

  Video Zeman vyslovil nahlas: „Výstřel z děla, budu kandidovat znovu.“ - Blesk TV
  480p 360p 240p

  SPECIÁL PREZIDENTSKÉ VOLBY 2018 NAJDETE ZDE

Doporučujeme
joudajoudovy ( 10. března 2017 06:45 )

bohuzel, opakujici se kritika "cvachtajicich" mlaticu prazdne slamy, kteri se hromadne, at z prava ci leva, podileli na krachu i rozprodani ceske republiky, s pocatky jiz pred rozdelenim ceskoslovenska, a nastoleni bezpravi, kdy znacka nadutosti jim dava pravo beztrestnosti a pocit nadcloveka, je drzosti na entou. volici v minulych volbach vychazeli z jejich predlozenych uctu, ktere se casem okotily (lepsi primer omysily) a obcany vice ozebracili, jak v penezence, tak i na dusi. tito "neprizpusobivi pracanti", kteri, na rozdil od svych kolegu z get, pozivaji nadstandardni vyhody, stat doji o miliardove castky, dostavaji prispevky (sorry - nahrady pro svuj ansambl) a realna ci pachova stopa za jejich veledilem nikde, budou narodu doporucovat, ze tento ci tamten neni vhodnym lidrem pro ceskou zem a ze oni, ac nas k paseni jarni travy uvrhli, zajisti blahobyt na zemi? zvanilove!!! posbirejte si svych pet svestek o gigantickych rozmerech vzducholodi stareho zeppelina a konecne zmizte, nebot vam hrozi opakujici se tragedie a to pad hindenburgu. kdyz tak mate radi ty osmicky v politicko-revolucnich analech, nyni to bude 80.let, kdy naduta a preplnena vzducholod ukoncila statovani na politickem nebi. proc nenasledovat priklad, i kdyz tech ublizenych ceskych adolfu bude hafo???

Andrej_Babis ( 10. března 2017 06:43 )

Miloš Zeman je určitě dobrým prezidentem, jako já budu dobrým premiérem. Ale trošku se bojím o jeho zdraví, aby s ním za chvíli do terénu nemusela vyjíždět celá polní nemocnice, jako to bylo s ožralou Havlem. Snad to zvládne.

kajman1 ( 10. března 2017 06:13 )

Jsem zvědav jak bude nadržovat Moravec všem domokola krom Zemana .No i kdyby to moderoval někdo jiný třeba Punčochář tak to bude rovné umírněné !

kajman1 ( 10. března 2017 06:11 )

👍😁😁😁

zednik ( 10. března 2017 06:07 )

Zeman se rozhodl správně. Zda vyhraje uvidíme, ale ty bude stát za to sledovat ty předvolební souboje, kde všichni, krom něj, budou koktat a žvanit nesmysly jak kozy před smrtí. Předpokládám, že moderovat to bude zsinalý Moravec

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa