Zeman řekne klíčovou věc jako přídavek koncertu. Kdo je mezi tisícovkou hostů?

Autor: Jakub Veinlich, ČTK - 
9. 3. 2017
19:50

Na tisíc věrných Miloše Zeman se sešlo krátce před 19. hodinou na Pražském hradě. Prezident je pozval na oslavu čtvrtého výročí své inaugurace. Hlavním bodem večera má ale být Zemanovo dlouho očekávané prohlášení. Bude znovu kandidovat na hlavu státu, nebo se stáhne zpět na Vysočinu? Víme, kdo to uslyší mezi prvními. Pro všechny ostatní si prezident na pátek nachystal tiskovou konferenci.

Koncert ve Španělském sále začal krátce po 19. hodině a Zeman tu podle informací Blesk.cz přivítal zhruba 1000 hostů. Na další už se prý nedostalo. Ještě než začal koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, vystoupil s úvodním slovem právě Zeman. Zatím si ale jen navnadil publikum.

„Každý koncert má svoje přídavky. A já bych Vám chtěl nejenom popřát krásný hudební zážitek, ale také bych Vás chtěl poprosit, abyste po skončení tohoto koncertu setrvali ještě několik minut, protože jsem se rozhodl, že tentokrát přídavek zajistím já,“ řekl hostům a sálem se rozezněl potlesk. 

„A bude to sdělení, které bude výrazem vděčnosti našeho přátelství. Protože si myslím, že máte právo slyšet ho jako první,“ dodal Zeman před árií z Rusalky.

Přišel Pelta, Srp i Chládek

Hradní stráž pouštěla na Pražský hrad v podvečer jen ty, kteří se prokázali hradní pozvánkou. Na její obálce byl nápis „Můj čtvrtý rok s Vámi“.

Pozvánka na slavnostní večer na Pražském hraděPozvánka na slavnostní večer na Pražském hradě | 

Na Hrad podle zpravodaje ČTK přišli třeba ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO), místopředseda lidovců Jan Bartošek, bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) nebo někdejší ministryně spravedlnosti Marie Benešová.

Slavit se Zemanem dorazili také herec Ivan Vyskočil, režisér Juraj Jakubisko nebo bývalí ministři zemědělství Jaroslav Palas, dopravy Jaromír Schling či školství Marcel Chládek. Dostavili se také český fotbalový boss Miroslav Pelta, předseda Jazzové sekce Karel Srp či Jan Veleba, šéf Strany práv občanů, jejímž čestným předsedou Zeman je.

Během koncertu Hudby Hradní stráže a Policie ČR pod řízením dirigenta Václava Blahůnka zní například árie z Rusalky Měsíčku na nebi hlubokém od Antonína Dvořáka, árie Mařenky z Prodané nevěsty od Bedřicha Smetany nebo Pilky z Lašských tanců Leoše Janáčka. Zpívat budou Pavlína Senić, Bronislava Tomanová a František Zahradníček. Koncert začal po 19. hodině, následovat bude raut. Loni za akci Hrad zaplatil kolem 500 tisíc korun.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 ČTĚTE ZDE

Nedávno se Miloš Zeman setkal také se svými bývalými ministry, kteří na Hradě nechybí: 

Video Zeman se potkal se starou vládní partou: Urážku jitrnic zapil slivovicí. - Jiří Nováček
1080p 720p 480p 360p 240p

 

Doporučujeme
ProtiZeman ( 9. března 2017 20:16 )

 Ať jde na Vysočinu objímat stromy, tam bude užitečnější

jetstream ( 9. března 2017 20:08 )

To zase bude v alejich nablito

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa