Teplický zastupitel Kohlíček se do europarlamentu dostal již v roce 2004. Stejně jako Ransdorf pak svůj mandát v roce 2009 obhájil. Letošní eurovolby pro něj ale  znamenají balení kufrů! K 1. červenci v europarlamentu skončí. KSČM získala tři mandáty - a ty obsadí trio Kateřina Konečná, Jiří Maštálka a Ransdorf, který dostal jako komunistická čtyřka více preferenčních hlasů než trojka kandidátky Kohlíček. 

Proč je Ransdorf u voličů tak oblíbený? Prý i kvůli svým průšvihům, myslí si Kohlíček. "Kdo je viděn takovýmto způsobem, toho si voliči zapamatují. To je známé pravidlo z marketingu: Nevím, kdo to je, ale už jsem ho někde viděl. Většina lidí si už za 14 dní nepamatuje, v jaké souvislosti ho viděli, ale jen, že ho viděli," řekl Kohlíček serveru lidovky.cz.

Video
délka: 00:32.36

Miloslav Ransdorf si opět při hlasování pospal Youtube.com

Miloslav Ransdorf na sebe upozornil třeba tím, že usnul v europarlamentu. Nizozemský novinář se pak loni snažil dokázat, že si český europoslanec přišel na zasedání jen nahlásit účast, shrábnout denní dietu 304 eur a poté zmizel zadním vchodem. Ransdorf to zásadně odmítl. Co ale nepopíral, byly problémy s exekutory. Ty však již takřka vyřešil prodejem svého panelákového bytu 3+1 v Praze-Záběhlicích.  

Zrovna Ransdorfovo spaní však Kohlíček zlehčuje. Zalovil ve svých bohatých zkušenostech z europarlamentu a prozradil: "Tam spí spousta lidí. Jsou tam i osmdesátiletí a ti fyzicky nemohou nespat. Vemte si, že zasedání je od devíti od rána do půlnoci a čekáte, až přijde řada na vaše minutové vystoupení, tak chápu, že je někdo unavený." Porážku od Ransdorfa prý bere sportovně.

Ransdorf se hádal s Filipem

Ke střetu však došlo v samotné KSČM. To když se Ransdorf pustil do kritiky volebního výsledku komunistů (10,98%). "Teď bude důležité, aby se z toho vyvodil závěr do budoucna. Protože asi 160 tisíc hlasů a necelých 11 procent je možné vydávat za úspěch jenom s velkou dávkou fantazie," řekl Ransdorf Právu.

Komunisté si však své tři mandáty povětšinou spíše pochvalovali. A Ransdorf kritikou popudil i šéfa strany Vojtěcha Filipa, podle kterého by měl i Ransdorf místo podobných prohlášení zpytovat svědomí. Filip upozornil, že zatímco ve volbách 2009 dostal Ransdorf 61 453 preferenčních hlasů, nyní to bylo jen 14 348. Avšak stále to bylo o půlku více, než Kohlíček...