Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, déšť se sněhem -1°C

Vánoční pozdrav z papíru: 4 originální přání, která vyrobíte raz dva

/
 • Vyrobte svým blízkým originální přání.
  18. prosince 2019 ● 10:40

  Asi vás nepřekvapí, že nejpohodlnější způsob posílání vánočního přání je pomocí textové zprávy. Ale jak nejraději dostáváme vánoční pozdrav? V tradiční papírové verzi! Udělejte radost svým blízkým a pošlete jim doma s láskou vyrobený. Poradíme, jak na to... 

 • 1.

  Živé přání

  Potřebujete: 15 cm zeleného drátku, snítku rozmarýnu (nebo cesmíny či myrty), černou fixu, kousek provázku, pevný papír velikosti A5, tavnou pistoli, nůžky s ostrými hroty.

   

  Postup: Papír A5 přehněte a vytvořte tak menší přání. Pomocí drátku a snítky rozmarýnu vytvořte menší věneček tak, aby se vám vešel na přání. Přilepte ho doprostřed tavnou pistolí. Nůžkami udělejte do přední strany v horní části dírku a tou protáhněte provázek. Přání tak můžete připevnit k dárku. Fixou přání popište.

  Autor: scom, archiv

 • 2.

  Jako vyšité

  Potřebujete: Barevnou vyšívací přízi, jehlu, nůžky s ostrou hranou, pevný barevný papír velikosti A4, cca 15 barevných stejně velkých korálků + jeden větší.

   

  Postup: Papír přehněte na půl a vytvořte tak přání. Nůžkami udělejte do přání dírky ve tvaru obráceného V. Odstřihněte 50 cm příze, navlečte na ni jehlu a na konci udělejte uzlík. Začněte odspodu. Provlíkněte pravou dírkou zpět provlíkněte levou dírkou. Stejný postup opakujte směrem nahoru a sem tam navlíkněte na přízi korálky. Vyšívání zakončete ve špičce, kam umístěte větší korálek.

  Autor: scom, archiv

 • 3.

  Tři knoflíky a je to!

  Potřebujete: Lepidlo nebo tavnou pistoli, tři bílé různě velké knoflíky, kousek stužky, kousek barevného provázku, černou fixu, černý papír o velikosti 5 x 5 cm, tvrdý papír velikosti A4, nůžky.

   

  Postup: Papír A4 přeložte na půl. Pomocí tavné pistole (nebo lepidla) nalepte nad sebe knoflíky tak, aby vytvořily základ pro sněhuláka. Z provázku vytvořte mašli a nalepte ji mezi horní dva knoflíky. Z černého kousku papíru vystřihněte tvar klobouku a přilepte na stranu nejmenšího knoflíku. Stužkou ozdobte okraj přání a fixou dokreslete vločky a dopište pozdrav.

  Autor: scom, archiv

 • 4.

  3D stromeček

  Potřebujete: 5 čtverců z bílého papíru o velikosti 4 x 4 cm, 5 x 5 cm, 6 x 6 cm, 7 x 7 cm a 8 x 8 cm, lepidlo, béžový skicový papír o velikosti A4 a z barevného papíru vystřiženou hvězdičku (cca 4 cm).

   

  Postup: Skicový papír přehněte na půl a vytvořte tak základ pro přání. Každý čtverec přeložte na půl a nasměrujte si je rozevřenou stranou k sobě. Poté ohněte podél osy levý roh a následně pravý. Na přání nalepte hvězdičku.  Od ní postupně lepte složené čtverce od nejmenšího do největšího. Vždy je lehce zevnitř přes sebe přelepte, aby vytvořily stromek.

  Autor: scom, archiv

Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy