30. květen 2020
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Předvánoční úklid v peněžence: Na čem ušetříte podle zkušených odborníků?

/
 • 21. prosince 2018 ● 08:00

  Před Vánocemi nestačí jen vysmýčit všechny kouty a umýt okna. Pořádný úklid potřebují i vaše finance. A možná díky finančnímu gruntování zjistíte, kde a jak můžete ušetřit...

 • 1.

  Získejte peníze ze stavebka


  Máte stavební spoření? Tak zkontrolujte, jestli vám na „stavebko" odešly peníze, abyste nepřišli o státní příspěvek ve výši 10 % z ročně uspořené částky. Maximálně je možné od státu dostat 2 000 Kč (když ušetříte 20 000 Kč). „Nezáleží na tom, jestli jde o pravidelné měsíční splátky nebo peníze vložíte jednorázově,“ vysvětluje Tomáš Kofroň z Českomoravské stavební spořitelny.

   

  Pozor, aby peníze odešly včas. „Závěr roku bývá hektický, a proto by klienti neměli odeslání peněz nechávat na poslední chvíli,“ radí Lenka Molnárová z Raiffeisen stavební spořitelny. Abyste měli jistotu, pošlete peníze na účet stavební spořitelny nejpozději 27.12. 2018

 • 2.

  Sloučete půjčky


  Máte jednu i více půjček a splácení vám hýbe žlučí i rozpočtem? Zkuste ušetřit. „Pokud splácíte půjčku, máte možnost úvěr si významně zlevnit. Stačí ho refinancovat za výhodnějších podmínek nebo si významně snížit splátky sloučením několika půjček do jedné,“ říká Markéta Dvořáčková z Equa bank.

   

  Možné je sloučení půjček rodinných příslušníků a většinou nezáleží na tom, jestli se jedná o bankovní nebo nebankovní půjčky, splátky kontokorentů nebo kreditních karet.

 • 3.

  Zaměřte se na bankovní účet


  Máte v bance účet a utrácíte za jeho vedení? Většinou se platí za využívání nějakých služeb, zvažte tedy, jestli je opravdu potřebujete. Pokud ne, poohlédněte se po bance, která nabízí vedení účtu zdarma. „Za běžný účet není třeba platit, na trhu lze vybrat z mnoha účtů, které mají vedení i spoustu dalších služeb zadarmo,“ říká Kamil Rataj z Banky Creditas.

   

  I u vedení zadarmo se ale vyplatí obezřetnost, protože se k němu můžou vztahovat určité podmínky. Proto se zajímejte třeba o cenu výběru z bankomatu u jiné než vaší banky.

 • 4.

  Ušetřete s penzijkem


  Pokud se připravujete na stáří pomocí penzijního spoření, tak kromě státního příspěvku (maximálně 230 Kč měsíčně pokud si spoříte více než 1000 Kč) můžete získat i daňovou úlevu. „Stát umožňuje odečíst si díky penzijnímu spoření až 24 000 Kč a získat tak slevu na dani až 3 600 Kč. Pokud jste si tedy na penzijní spoření tento rok od ledna uložili méně než 36 000 Kč a chcete maximální daňový odpočet využít, máte v prosinci poslední šanci provést na své penzijko jednorázový vklad,“ radí Michaela Průchová z ČSOB.

 • 5.

  Proklepněte pojistky


  Kontrolu potřebují i vaše pojistky. „Zkontrolujte si, jestli vaše životní pojištění odpovídá vaší životní situaci, a pokud ne, aktualizujte jej,“ říká Jana Náchodská z Pojišťovny České spořitelny. U každé pojistky si zkontrolujte, jaká máte sjednaná rizika a na jak vysoké pojistné částky.

   

  „Častá chyba je, že klienti spoléhají na smlouvy, které jsou neaktuální,“ vysvětluje Milan Káňa z pojišťovny Kooperativa a dodává, že při pojištění majetku je dobré mít přehled o jeho skutečné hodnotě a tu vzít jako základ pro nastavení pojistné částky.

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 3

Lenka Bolkova: Ahoj,
Abych vám pomohl propagovat vaše aktivity nebo překonat finanční potíže, poskytuji spolehlivý a bezplatný kredit bez protokolů od 5 000 do 1 000 000 EUR, který je k dispozici všem podle vašich potřeb po dobu 300 měsíců. Zájem se pohybuje od 2% do 4%. Schválení je rychlé a efektivní se 100% zárukou. Pro více informací prosím kontaktujte email: leni­.bol­kova0­1@gma­il.co­m. Zaregistrujte svou přihlášku online a během 48 hodin je váš kredit k dispozici na vašem účtu bez zbytečného odkladu.
E-mail: leni­.bol­kova0­1@gma­il.com
Děkuji.
Srdečně.
Lenka Bolková

(08. 07. 2019 14:22)

mattew heart: Hledáte osobní půjčku, nebo jste odmítli půjčku od banky. Dávám půjčky společnostem a jednotlivcům za nízkou a cenově dostupnou úrokovou sazbu ve výši 2% úroků. Kontaktujte nás prosím e-mailem: divinegraceloanfirm@gmail.com dík, Paní Elizabeth Taylorová

(22. 12. 2018 05:13)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy