Postupný pokles teplot z předchozího období bude pokračovat a nejbližší týden bude podle meteorologů teplotně slabě podprůměrný. „V následujících týdnech předpokládáme, že teploty vzduchu se budou převážně pohybovat v intervalech normálních hodnot pro danou roční dobu,“ uvedl ČHMÚ.

Video
délka: 03:56
1080p 720p 360p

Počasí na víkend: Bude sychravo a připravte si deštníky, ráno pozor na ledovku Dagmar Honsová, David Vaníček, Lukáš Červený

Lidé by měli v příštím týdnu počítat s deštěm. „Vzhledem ke všeobecnému poklesu teplot očekáváme kromě dešťových srážek i sněhové srážky, a to zejména na horách,“ upozorňují meteorologové. V nižších polohách bude podle nich sněžit zatím jen přechodně.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období mezi 26. listopadem a 23. prosincem je 0,2 stupně Celsia. Aktuální předpověď tak končí den před Štědrým dnem. Nejtepleji bylo v roce 2006, kdy průměr činil 4,5 stupně Celsia. Zatím nejnižší průměr, minus 5,3 stupně, meteorologové zaznamenali v roce 1969.

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

Fotogalerie
32 fotografií