Vybrali jsme pro vás několik snímků, mezi kterými si bude hodně těžké vybírat. Nejenom proto, že je budou dávat v prakticky tu samou dobu, ale také z toho důvodu, že jde jak o nejžhavější filmové novinky, tak o všemi milovanou klasiku…

Vánoční Blesk TV magazín v prodeji už v pátek!
Autor: Blesk

24. prosince

ČT 1

19:00 - Kouzelník Žito (2018)
- nová pohádka, k níž napsal scénář Zdeněk Zelenka (podílel se na filmech jako Rebelové, Hlídač č. 47 či Duch nad zlato). V hlavních rolích zazáří Denis Šafařík a Anna Kadeřávková, a po jejich boku se objeví taková herecká esa, jako je Jiřina Bohdalová, Bolek Polívka nebo Tatiana Vilhelmová.

20:45 - Tři oříšky pro Popelku (1973)
- klasika, bez které by české Vánoce nebyly skutečnými Vánocemi. Česko-německá pohádka s překrásnou Libuškou Šafránkovou, Petrem Svojtkou předabovaný Pavel Trávníček s Vladimírem Menšíkem patří ke Štědrému dni jako smažený kapr k bramborovému salátu.

22:10 - Pelíšky (1999)
- byť se tato hořko-sladká komedie odehrává na Vánoce jen částečně, ustálila se v tuzemských televizích v době svátků poměrně napevno. Dramatický příběh, který režisér Jan Hřebejk vypráví s okouzlující lehkostí, popisuje osudy dvou obyčejných rodin na sklonku šedesátých let.

Video
Video se připravuje ...

Štědrovečerní pohádka ČT Kouzelník Žito: Tohle bude hit letošních Vánoc! Česká televize

Nova

20:20 - Tři bratři (2014)
- svěží a zábavná muzikálová pohádka o třech dějstvích rodinného dua Jan a Zdeněk Svěrákovi, ve které hraje celá řada známých jmen, od zpěváka Tomáše Kluse přes Vojtu Dyka až po mladičkého Zdeňka Piškulu. Sekunduje jim třeba Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová a Gabriela Míčová.

21:55 - Láska nebeská (2003)
- britská romantická komedie s typickým britským humorem, která se odehrává ve vánočním  Londýně a její děj je skládankou několika různých příběhových linií. Těšit se můžete například na Colina Firtha, Billa Nighyho, Hugha Granta, Liama Neesona, Emmu Thompson nebo Keiru Knightley.

0:30 - Vánoce naruby (2004)
- filmová adaptace knihy bestselleru Skipping Christmas (Vánoce nebudou) od Johna Grishama. V povedené komedii o rodině, která se jeden rok rozhodne zazdít Vánoce, se objevují populární američtí herci, jako je například (kutil) Tim Allen, Jamie Lee Curtis nebo Dan Aykroyd.

Video
Video se připravuje ...

Billy Mack - Christmas is all around me Youtube.com/BPŽ

Prima

14:15 - Strašidla (2016)
- další novinka na televizních obrazovkách, rodinná komedie Zdeňka Trošky o tak trochu neobvyklé rodince sestávající z hejkala, vodníka, víly, čarodějnice a snaživého úředníka Patočky. Hlavní role svěřili tvůrci například Tereze Kostkové, Jiřímu Dvořákovi, Saře Sandevě nebo Carmen Mayerové.

20:15 - Sám doma (1990)

- rodinná komedie  Chrise Columbuse, která vystřelila Macaulaye Culkina vzhůru k hereckému nebi. Příběh o malém Kevinovi, kterého jeho rodina omylem zapomene během zběsilého odletu do Paříže samotného doma, by dokázal z paměti odcitovat snad úplně každý.

Video
Video se připravuje ...

Troška skončil s Babovřesky, natočil novou komedii! S Kostkovou a strašidly! Fénix film

JAKÉ POHÁDKOVÉ TRUMFY SI TELEVIZE PŘIPRAVILY NA DALŠÍ SVÁTEČNÍ DNY? TO NAJDETE V BLESK TV MAGAZÍNU, KTERÝ VYCHÁZÍ V PÁTEK 23. LISTOPADU.

Fotogalerie
108 fotografií