Vybrali jsme pro vás několik snímků, mezi kterými si bude hodně těžké vybírat. Nejenom proto, že je budou dávat v prakticky tu samou dobu, ale také z toho důvodu, že jde jak o nejžhavější filmové novinky, tak o všemi milovanou klasiku…

Vánoční Blesk TV magazín v prodeji už v pátek!
Autor: Blesk

24. prosince

ČT 1

19:00 - Kouzelník Žito (2018)
- nová pohádka, k níž napsal scénář Zdeněk Zelenka (podílel se na filmech jako Rebelové, Hlídač č. 47 či Duch nad zlato). V hlavních rolích zazáří Denis Šafařík a Anna Kadeřávková, a po jejich boku se objeví taková herecká esa, jako je Jiřina Bohdalová, Bolek Polívka nebo Tatiana Vilhelmová.

20:45 - Tři oříšky pro Popelku (1973)
- klasika, bez které by české Vánoce nebyly skutečnými Vánocemi. Česko-německá pohádka s překrásnou Libuškou Šafránkovou, Petrem Svojtkou předabovaný Pavel Trávníček s Vladimírem Menšíkem patří ke Štědrému dni jako smažený kapr k bramborovému salátu.

22:10 - Pelíšky (1999)
- byť se tato hořko-sladká komedie odehrává na Vánoce jen částečně, ustálila se v tuzemských televizích v době svátků poměrně napevno. Dramatický příběh, který režisér Jan Hřebejk vypráví s okouzlující lehkostí, popisuje osudy dvou obyčejných rodin na sklonku šedesátých let.

Video
délka: 01:30.20
Video se připravuje ...

Štědrovečerní pohádka ČT Kouzelník Žito: Tohle bude hit letošních Vánoc! Česká televize

Nova

20:20 - Tři bratři (2014)
- svěží a zábavná muzikálová pohádka o třech dějstvích rodinného dua Jan a Zdeněk Svěrákovi, ve které hraje celá řada známých jmen, od zpěváka Tomáše Kluse přes Vojtu Dyka až po mladičkého Zdeňka Piškulu. Sekunduje jim třeba Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová a Gabriela Míčová.

21:55 - Láska nebeská (2003)
- britská romantická komedie s typickým britským humorem, která se odehrává ve vánočním  Londýně a její děj je skládankou několika různých příběhových linií. Těšit se můžete například na Colina Firtha, Billa Nighyho, Hugha Granta, Liama Neesona, Emmu Thompson nebo Keiru Knightley.

0:30 - Vánoce naruby (2004)
- filmová adaptace knihy bestselleru Skipping Christmas (Vánoce nebudou) od Johna Grishama. V povedené komedii o rodině, která se jeden rok rozhodne zazdít Vánoce, se objevují populární američtí herci, jako je například (kutil) Tim Allen, Jamie Lee Curtis nebo Dan Aykroyd.

Video
délka: 03:47.16
Video se připravuje ...

Billy Mack - Christmas is all around me Youtube.com/BPŽ

Prima

14:15 - Strašidla (2016)
- další novinka na televizních obrazovkách, rodinná komedie Zdeňka Trošky o tak trochu neobvyklé rodince sestávající z hejkala, vodníka, víly, čarodějnice a snaživého úředníka Patočky. Hlavní role svěřili tvůrci například Tereze Kostkové, Jiřímu Dvořákovi, Saře Sandevě nebo Carmen Mayerové.

20:15 - Sám doma (1990)

- rodinná komedie  Chrise Columbuse, která vystřelila Macaulaye Culkina vzhůru k hereckému nebi. Příběh o malém Kevinovi, kterého jeho rodina omylem zapomene během zběsilého odletu do Paříže samotného doma, by dokázal z paměti odcitovat snad úplně každý.

Video
délka: 02:10.08
Video se připravuje ...

Troška skončil s Babovřesky, natočil novou komedii! S Kostkovou a strašidly! Fénix film

JAKÉ POHÁDKOVÉ TRUMFY SI TELEVIZE PŘIPRAVILY NA DALŠÍ SVÁTEČNÍ DNY? TO NAJDETE V BLESK TV MAGAZÍNU, KTERÝ VYCHÁZÍ V PÁTEK 23. LISTOPADU.

Fotogalerie
108 fotografií