Peče makronky, poctivé dorty a super mandlové sušenky! Michaela Fajmanová (41) ze Zruče nad Sázavou vyrábí sladkosti, které jsou na pomezí umění. I její dobroty budete moci ochutnat na Vánočním jarmarku Blesku. Je totiž mezi prvními přihlášemnými prodejci. K pečení se dostala před osmi lety, když na mateřské dovolené začala péct dorty na zakázku, teď už šest let podniká. „Dělám dorty, makronky, sušenky, cupcaky a přidala jsem i výrobu čokoládových pralinek a umím také cukrové květiny,“ vysvětluje Michaela, umělecká cukrářka z malé provozovny na náměstí ve Zruči nad Sázavou.

Všechno dělám poctivě, tedy z másla, smetany a dalších základních surovin. Zkrátka žádné připravené směsi. Pralinky vyrábím z té nejlepší italské čokolády. Jejich ovocné náplně jsou 90 procent ovoce a 10 procent cukr jako konzervant,“ popisuje svou kulinářskou filozofii.

Umělecká díla

Kromě »vychytaných « kombinací chuti dbá i na estetičnost vyráběných dobrot. Každá pralinka, každá nazdobená mandlovo-máslová sušenka je malým uměleckým dílem. „Zdobení mi trvá nejdéle, ale zároveň mě moc baví. Denně jsem schopná vyrobit až 250 pralinek, nebo 300 až 400 makronek, případně 30 sušenek i se zdobením,“ vypočítává a dodává, že v takto šíleném tempu se nedá jet dlouho. „Mám dvě dcerky, Kačku (11) a Emilku (8), takže se samozřejmě chci věnovat i jim,“ dodala. Nakonec přáním Michaely je, aby její podnik alespoň jedna z dcer převzala.

Jarmark Blesku jako skvělá příležitost

Místo řešení zakázek před Vánoci se rozhodla užít si vánoční Prahu. „Jarmark je pro mě ideální příležitost, jak nasát vánoční atmosféru a užít si i většího kontaktu se zákazníky,“ plánuje podnikatelka. Proto se registrovala jako prodejce na Vánočním jarmarku Blesku.

Kurz výroby makronek

Michaela má i kurzy. Pokud se toužíte naučit, jak na perfektní makronky, nebo chcete odhalit tajemství těch nejlepších pralinek, můžete se přihlásit na její kurz! O práci cukrářky, ale i o kurzu se více dočtete na www.dortymifa.cz

VÝZVA PRODEJCŮM: UKAŽTE VŠEM, CO UMÍTE

Vyrábíte krásné, netradiční, zajímavé a kvalitní věci, okolí vám je chválí, vy jste na ně pyšní. Prostě to umíte… Nedostanete se ale mezi »velké hráče« a na obří masové akce bez atmosféry nechcete? Na ty krásné, které mají smysl a jsou vám blízké, se pak pro nedostatek peněz na pronájem stánku nebo kvůli přetlaku zájemců neprobojujete? Blesk pro vás má řešení!

Koho hledáme?

Malé či začínající firmy, řemeslníky, maminky na mateřské, co rády vyrábí dárky pro své blízké, návrháře šperků, doplňků, kosmetiky, hraček. Ty, které baví péct cukroví a dobroty. Všechny, kteří doma na koleni vytvářejí originální věci. Od textilu až po potřeby pro mazlíčky. A hlavně ty, kteří by rádi své výrobky zkusili prodat!

Co nabízíme?

Unikátní možnost pronájmu prodejní plochy (pultu) o velikosti 180 x 80 cm v prostorách prvního Blesk Vánočního jarmarku, jenž bude otevřen v termínu 29. 11. – 22. 12. 2019 ve 3. patře OD Kotva, náměstí Republiky 8, Praha 1.

Vánoční jarmark Blesku bude probíhat v obchodním domě Kotva

Jak to bude fungovat?

Vy dostanete možnost pronajmout si za opravdu velmi rozumnou cenu prodejní pult vždy na dva dny (pondělí + úterý, nebo středa + čtvrtek), případně pak na celý víkend (pátek až neděle). A to za jedinečnou cenu!

A bonus pro nejlepší...

Každý týden vybere redakce deníku Blesk nejzajímavější prodejce. Ti dostanou prostor představit sebe i své výrobky v největších a nejčtenějších novinách v Česku. Neváhejte a přihlaste se hned, dokud je ještě místo! Chcete vědět víc? Veškeré informace najdete už dnes na www.blesk.cz/jarmark Pokud byste měli další dotazy, pište na e-mail: eventy@cncenter.cz 

Ceník prodejní plochy?

Pronájem prodejní plochy PRACOVNÍ DNY .......3500 Kč bez DPH (cena celkem za 2 dny)
Pronájem prodejní plochy VÍKEND ..................... 6500 Kč bez DPH (cena celkem za 3 dny)
Přívod elektřiny do 5 kW ...........................................500 Kč bez DPH
Přívod elektřiny do 10 kW .......................................1000 Kč bez DPH
Přívod elektřiny nad 10 kW ..................................... 1500 Kč bez DPH (ceny elektřiny platí vždy za celé 2 či 3 dny)

Fotogalerie
12 fotografií