Jedná se opět o vzorky produktů Med květový Včelpo a Dědečkův med – Med květový lesní. I u nich byly nalezeny známky zakázaných antibiotik streptomycin, sulfathiazol a sulfadimidin.

Dohromady se tak u Včelpa jedná již o 25 nevyhovujících vzorků medu. Ve čtvrtek totiž SZPI zveřejnila seznam, na kterém bylo závadných šarží 21. Navíc jsou tam i medy, které mají datum spotřeby do roku 2015. Jelikož má med trvanlivost 3 roky, vzniká podezření, že byly tyto šarže vyrobené už v roce 2012. Znamená to, že se med se zakázanými antibiotiky vyskytuje v našich obchodech už minimálně tři roky?

Kauza antibiotických medů

Blesk odhalil antibiotika v medech ve svém listopadovém testu. Od té doby byla odvolána dozorčí rada Včelpa, z obchodů staženy všechny jeho závadné výrobky a Český svaz včelařů, který firmu vlastní, vlastně sám sobě zakázal zboží distribuovat. Tím, že šlo o nařízení veterinární inspekce, se ale nepochlubil.

Stále ale existuje silné podezření, že v kauze mohlo docházet ke zneužívání stamilionových dotací. Blesk proto podal trestní oznámení a vše bude šetřit policie.

Fotogalerie
8 fotografií