Od prvního dubna na poště v Kafkově ulici se lidé nemusí už dohadovat o tom, kdo přišel dřív. Stejně jako na většině jiných „civilizovaných“ pošt sem lidé přijdou, na displeji si zvolí, jakou službu od pošťaček potřebují, a odeberou si vytištěný lístek s číslem.

„Konečně je jasné, kdy mám přijít na řadu. Vytisknu si lístek, pak mě zavolají a jdu. Kolikrát na poště lidé byli nervózní a ve frontě se strkali,“ okomentovala nové vyvolávací systémy důchodkyně Otýlie Machalická. „Zázrak,“ vyjádřil se k vyvolávacímu systému na sociálních sítích Michal. 

Pracovník pošty poradí

Než si návštěvníci pošty v Kafkově ulici zvyknou na přítomnost nového vyvolávacího systému, je u vchodu pracovník pošty, který občany na systém upozorňuje.

Panel nového systému
Autor: Jan Jakubec

Chytré vyvolávací systém na zkoušku na Praze 6 a na Praze 12

„S novým typem vyvolávacích systémů se klienti mohou setkat prozatím na pilotních poštách v Kafkově ulici na Praze 6 a na modřanské poště na Sofijském náměstí. Zákaznický stojan vyvolávacího systému má zcela novou grafickou podobu, možnost volby ze čtyř jazyků a umí načítat čárové kódy z výzev nebo displeje mobilního telefonu. Zákazníci, kteří načtou čárový kód, si ověří dostupnost zásilky na poště, automaticky obdrží pořadový lístek k požadované službě a navíc informace o balíkových zásilkách se přenášejí do zázemí pošty, kde dochází k předpřípravě balíků k vydání,“ uvedl pro Blesk.cz tiskový mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Podle pilotních pošt na Sofijském náměstí a v Kafkově ulici se Česká pošta rozhodne, zda tímto systémem bude postupně vybavovat další pobočky. 

Fotogalerie
9 fotografií