Dramatický zákrok se odehrál v malé obci na Klatovsku. K muži se sebevražednými úmysly vyjížděli záchranáři a hlídka policistů ze Sušice. Nešťastník, notně posílený alkoholem, se chystal oběsit na půdě rodinného domu.

Sebevrah situaci zachráncům na místě nijak neulehčil. „Policisté zjistili, že se muž nachází v malém průlezu na půdu a není možné se k němu dostat. V průlezu chyběl žebřík, který měl dotyčný vytažený u sebe na půdě,“ popsala policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Krok a visel

Muž s oprátkou kolem krku se chystal udělat krok do prostoru. Záchranáři se jej neustále snažili přesvědčit, ať to nedělá. „Pokusy rozmluvit mu úmysl skočit byly neúspěšné. Dotyčný své výhrůžky naplnil,“ řekla Šmaterová.

To už se hrálo o čas. „Jeden z policistů našlápl do nastavených rukou kolegy a vyhoupl se na půdu. Okamžitě odtáhl muže do bezpečí a nožem přeřezal oprátku, kterou měl kolem krku,“ uvedla Šmaterová. Pak spustil dolů žebřík, aby mohli k nešťastníkovi záchranáři.

Děkoval za život

Ti jej ošetřili a převezli do nemocnice. Ještě před převozem sebevrah nadýchal 2,3 promile. Do druhého dne muž vystřízlivěl a vše se mu rozleželo v hlavě. Uvědomil si, že udělal pořádnou hloupost.

„Telefonicky kontaktoval jednoho ze zachraňujících policistů a děkoval mu za záchranu svého života. Uvedl, že to od něj byla hloupost a je rád, že je naživu,“ dodala Šmaterová.

Neházejte flintu do žita

Sebevražda opravdu není řešením problémů. Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky Centra krizové intervence na čísle 284 016 666 nebo kontaktujte nejbližší centrum sociálních služeb. Pro děti a mladistvé funguje na čísle 116 111 Linka bezpečí. Služby jsou poskytovány nonstop.

VIDEO: Policisté v Praze zachránili muže, který chtěl skočit z okna.

Video
délka: 01:15.50
Video se připravuje ...

Policisté zachránili život muži, který chtěl skočit z okna v Praze 4. Policie ČR