Fabík vlastnící velkou stavební firmu skončil před lety za mřížemi za daňové podvody. Po propuštění na svobodu se mu připomněli věřitelé, mimo jiné i bývalý obchodní partner, kterému dlužil velké peníze.

Podle policie v době přípravy zločinu čtyřiapadesátiletému muži, který měl být obětí, hrozilo reálné nebezpečí. „Nepochybujeme o tom, že to byl vážně míněný úmysl,“ uvedl už dříve k případu náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Wita.

Ve snaze vyhnout se placení dluhů si Fabík najal mnohonásobného recidivistu, s nímž se seznámil ve vězení, aby bývalého parťáka zavraždil. Tomuto muži dal zadání, aby předepsaným způsobem a v předem naplánovaném čase zlikvidoval bývalého partnera, který byl v té době na Frýdecko-Místecku. Zabít jej měl v jeho rodinném domě a čin naaranžovat tak, aby vše nasvědčovalo loupežné vraždě. Za to mu Fabík podle obžaloby slíbil 50.000 korun.  Zločinec však místo toho Fabíka udal na policii.

Už krajský soud mu vyměřil za přípravu vraždy dvanáctiletý trest. „Jeho odvolání proti tomuto rozsudku jsme jako nedůvodné zamítli. Dokazování jednoznačně prokázalo, že připravoval usmrcení jiného člověka,“ sdělil mluvčí olomouckého vrchního soudu Stanislav Cik. „Trest uložený při samé spodní hranici je naprosto přiměřený,“ uvedl předseda senátu Vladimír Hendrych. 

Fotogalerie
6 fotografií