Při těch záběrech tuhne krev v žilách. Proud aut se z ulice Hlučínské pomalu rozjíždí do křižovatky, ale ve směru z Mariánskohorské ulice se na poslední chvíli vyřítí černé audi.

„Došlo ke střetu a vozidlo Audi bylo odhozeno do světelného signalizačního zařízení pro chodce,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková. U něho stála žena a čekala na zelenou pro chodce. Auto „odstřelené“ z křižovatky se zastavilo jen kousíček od ní.

Video
délka: 01:15.84

Autonehoda v Ostravě-Přívoze, viník svým autem málem přizabil ženu. Facebook/Svědek nehody

Vyvázli bez úrazu

Muž (27) z bílého SUV, do kterého nepozorný řidič narazil, po nehodě rozčíleně rozhazoval rukama. Řidiči ostatních aut naštěstí nemuseli nikomu pomáhat. Nezranil se ani řidič bílého auta, ani viník nehody.

„Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun,“ pokračovala Jiroušková.

Chodkyni hledá policie

Na záběrech z protijedoucího auta v ulici Sokolské lze detailně vidět, jak málo chybělo k tragédii. Viníkovo audi se po srážce odrazilo přímo směrem k ženě, ale zastavil ho naštěstí sloup semaforu jen pár centimetrů od ní!

Žena z místa odešla, není jasné, zda neutrpěla nějaké oděrky třeba od rozbitého skla z viníkova auta. Policie s ní ještě nemluvila.

„Nemáme informaci, jestli neutrpěla zranění, a proto žádáme chodkyni či svědky, kteří by pomohli s jejím ztotožněním, ať kontaktují dopravní policisty na tel. čísle 974 725 254 nebo na e-mailu mrpo.odi.nehody@pcr.cz,“ požádala veřejnost policistka Jiroušková.