„Vážená a milá paní, díky moc, že jste nám pomohla, když se nám během docela dost zrychleného porodu narodila naše dcera po cestě do porodnice v autě. Už někdy v Rozseči jsem tušil, že to do Boskovic nestihneme,“ napsal Ivaně šťastný otec Ondřej Daniel.

Neplánovaná zastávka v Kunštátě

„Zastav mi, moje nejmilejší Bára řekla v Kunštátě. Porod byl pro nás ale krásný moment. Děkuji Vám, že jste nám poslala sanitku a že jste svým klidným a profesionálním přístupem pomohla zkontrolovat, že vše je tak, jak má! Děkujeme,“ vzkázal nyní šťastný tatínek Ondřej. A přiznal, že to pro něj byla hodně složitá situace.

„Omlouvám se Vám, pokud jsem na Vaše otázky někdy odpovídal tak, jako že mě obtěžuje, že se mě na ně vůbec ptáte. Byla to pro mě situace, v které jsem se potřeboval pořádně soustředit, aby bylo miminko v teple, žena v klidu… Když jste se mě třeba ptala, jestli v autě topím, nebo jestli blikají výstražná světla, tak jsem si říkal: To je snad jasný! Když jste se mě ptala, kolik je ženě let, tak jedna moje půlka mozku začala počítat a druhá se ptala: ,Proč se na to vlastně ptáte?' V ten moment jsem se asi chtěl více soustředit na jiné věci a tyto otázky mě prostě vyrušovaly. Zpětně si však uvědomuji, že jsou kritické, pro úspěch důležité a děkuji Vám, že jste se mě na ně ptala,“ napsal šťastný táta.

Poděkování, které vždy potěší

Operátorka Ivana se svěřila, že ji vzkaz otce potěšil, za hlavní věc ale považuje, že se dítě narodilo v pořádku.

„Chtěla bych moc pochválit maminku, prostředí, ve kterém přiváděla na svět miminko, skutečně nemůžeme považovat za komfortní. Byla neuvěřitelně statečná a velice chválím také tatínka, který byl mimořádně pohotový. Miminku pomohl na svět, na tísňovou linku zavolal až poté, co bylo děťátko na světě. Navzdory tomu, že prožíval velký stres, výborně spolupracoval, vše udělal perfektně,“ popsala pocity z druhé strany, tedy z operačního střediska ve vypjaté situaci Ivana Linhárková.

Perfektní souhra

Souhra Báry, Ondřeje a Ivany zkrátka neměla chybu. Když dorazila na místo lékařská posádka, zkontrolovala zdravotní stav holčičky i maminky. „Obě byly v pořádku. Poskytli jsme jim tepelný komfort a odvezli je do boskovické nemocnice. Tohle jsou chvíle, které člověk prožívá rád, když všechno dobře dopadne,“ přidala své svědectví lékařka Anna Vykoukalová, která společně s kolegy z posádky o rodičku i novorozence pečovala.

„Šťastné rodině děkujeme za jejich milá slova, za nádherné fotky a za ocenění naší práce. Moc si toho vážíme, je to pro nás velká motivace a důležitá zpětná vazba. Všem přejeme hodně zdraví,“ shrnula mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

VIDEO: Zdají se kojencům sny? A proč se ve spánku smějí?

Video
délka: 03:35.60

Zdají se kojencům sny? A proč se ve spánku smějí? Science Nature Page / titulky Adam Balažovič