Příprava rekonstrukce nebyla snadná, jsem proto rád, že všechny práce nyní běží dle harmonogramu a loď Dallas se v příštím roce vrátí tam, kam patří – na Brněnskou přehradu,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna (DPMB) Miloš Havránek.

„Loď Dallas bude vítanou posilou stávajících plavidel, která jsou běžným provozem i komerčními plavbami zcela vytížená. Jen letos máme objednáno 209 soukromých plaveb, a toto číslo se každoročně zvyšuje,“ zdůraznil Havránek.

To nejhorší už je hotové

Dallas má nyní nejnáročnější část oprav za sebou. Řemeslníci na ní provedli výměnu a tvarování žebrování a dnové a boční obšívky, opravili vodotěsné přepážky, osadili nové plynotěsné hlavní paluby a vyrovnali deformované části,“ vysvětlil vedoucí lodní dopravy DPMB Martin Ecler.

Loď postavená v roce 1955 je na suchu od roku 2011. Kdy se přesně vrátí na Brněnskou přehradu, není zatím jasné. DPMB avizuje, že se tak stane v průběhu následující sezóny.

Jelikož dopravní podnik nepředpokládal, že se loď na přehradu ještě někdy vrátí, pokřtil stejným jménem jinou loď spuštěnou na vodní hladinu v roce 2012. Nyní by tak byly Dallasy dva. Dopavní podnik vyřešil problém tak, že nyní opravované lodi vrátí původní název Moskva. Náklady na rekonstrukci jsou 15,6 milionů korun.

Video
délka: 00:34.22

Novou loď spouštěli na vodu asi 20 minut. Ondřej Požár