Partneři představili koaliční smlouvu v úterý, kdy oznámili rozložení sil v radě a rozdělení gescí. Ve středu zveřejnili jména radních.

Poté měli Piráti zahájit pětidenní schvalovací proces, přičemž tři dny vyčlenili na diskuzi a dva dny na samotné hlasování. Schvalovací proces ale zahájili až v pátek. Debata měla skončit dnes a pak mělo následovat hlasování.

„Je zaregistrovaný návrh na prodloužení debaty. Buď to přijmeme, nebo se proti tomu někdo vymezí. Pokud se proti tomu někdo vymezí, bude procedurální hlasování o tom, zda rozpravu prodloužíme,“ uvedl lídr Pirátů Tomáš Koláčný.

Procedurální hlasování o návrhu na prodloužení debaty by podle něj trvalo 24 hodin. Pokud by se rozprava neprodloužila, následovalo by hlasování.

Snad v pátek

Podle Koláčného by tak samotný podpis koaliční smlouvy, pokud projde u brněnské členské základny strany, měl být koncem týdne. „Nedokážu ale v tuto chvíli předvídat,“ dodal Koláčný.

Podle něj s tím nelze nic dělat, protože mají Piráti nastavený jednací řád, kterého se drží. „Koaliční partneři stejně jako ostatní mohou sledovat, co se v rozpravě děje. Samozřejmě jsem jim k dispozici na případná objasnění,“ odpověděl Koláčný na otázku, zda má situaci vyjasněnou s koaličními partnery.

Piráti mají zároveň i nabídku od hnutí ANO, které vyhrálo volby. ANO vyzvalo k jednání o koalici jak Piráty, tak ČSSD, strany ale zatím dál jednaly o koalici vedené ODS.

VIDEO: Babiš zuří kvůli Pirátům a nazývá je udavači. A soud s Češkou pašeračkou v Pákistánu je u konce.

Video
délka: 03:12.28

Babiš zuří kvůli Pirátům a nazývá je udavači. A soud s Češkou pašeračkou v Pákistánu je u konce. Blesk TV