Policie prověřuje Babišovu kandidátku. Před volbami měla seniorům „radit“ s hlasováním

Autor: ČTK, AKu - 
29. října 2018
09:53

Policie prověřuje možné porušení volebního zákona v Javorníku na Jesenicku. Podle svědků zde měla místostarostka města a jednička kandidátky ANO Sieglinde Mimrová obcházet například seniory a nabízet jim radu či pomoc se zaškrtnutím kandidátů na volebním lístku. Napsala to v pondělí Mladá fronta Dnes (MfD). 

Mimrová odmítla informaci komentovat. Kdyby se prokázalo, že kandidátka či její doprovod zasahovali do vyplňování lístků nebo například naváděli voliče, koho na lístku zaškrtnout, jednalo by se o porušení volebního zákona.  

Jesenická policie potvrdila, že obdržela podnět k prošetření, zda během komunálních voleb nedošlo k neoprávněné manipulaci s volebními lístky.

„Vyšetřování stále probíhá, proto není možné k případu poskytnout více informací,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Mimrová listu pouze potvrdila, že ji kontaktovala policie. „Byla jsem podat vysvětlení na policii,“ uvedla. Více celý případ komentovat odmítla. Bez odpovědi ponechala i otázku, zda se podobným způsobem pokoušela získávat hlasy. „Teď bych to nekomentoval. Nechal bych to na orgánech činných v trestním řízení. Uvidíme, co zjistí,“ řekl MfD krajský šéf ANO a olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk.

Jednička hnutí Občané pro město a někdejší starostka Javorníku Irena Karešová uvedla, že jí o návštěvách Mimrové řekli lidé, k nimž místostarostka přišla domů. „Byli rozhořčeni. Ona jim prý nabízela, že vše vysvětlí, eventuálně pomůže zaškrtnout. Podle mě je nemorální využívat seniorů a sociálně slabých k tomu, aby kandidát uspěl ve volbách,“ řekla Karešová.

vont ( 29. října 2018 18:54 )

 Úsměvné na tomto článku je na první pohled a dříve než se prověří zda se udání zakládá na pravdě, že na tapetě je místo dotyčné političky pan Babiš! Vy prostě nezklamete!👎🏾

marmat ( 29. října 2018 16:36 )

Pokud NENÍ udání, neexistuje PROVĚŘOVÁNÍ...Tak zbývá pouze pogratulovat Javorníku k udavačům/roztomilým a všímavým sousedům. Možná jsou to taky Piráti,ale ti šli s bonzem až do Bruselu !!!

marmat ( 29. října 2018 16:28 )

GRATULACE BLESKU K TAKOVÝM "DISKUTÉRŮM" - z líhně zdenekk a spol.

marmat ( 29. října 2018 16:25 )

vvalsidal: VŠECHNY TAKOVÉ AKCE JSOU BUMERANG......o co víc udavačů na Babiše....o TO VÍC jeho voličů!!! Jakoby jim nestačil "vzor Sobotka" a spol (ČSSD pád na 7%).

marmat ( 29. října 2018 16:22 )

vvalsidal: Děje se - udává se ...i do Bruselu přišel"podnět" od Pirátů, tak, proč by nezašli aspoň do Javorníku v Jeseníku!!! Nebo nějakej místní "Jánošík" !?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud