Náš syn je dle lékařů vyléčený. Postačila mu standardní chemoterapie. Nyní je v udržovací léčbě, kdy jezdíme každých 14 dní na kontrolní odběry a podle krevního obrazu se mu stanovují dávky léků – cytostatik,“ informovala Blesk šťastná máma Stanislava Bílková.

 

Přesto chtěla všem lidem, kteří se kvůli Michalovi vydali do Brna zapsat do Registru dárců kostní dřeně, moc poděkovat. „Transplantace u Michala nakonec nebyla nutná. Může ale pomoci jiným lidem, takže určitě ta cesta nebyla marná,“ je přesvědčena máma.

Chlapec tak opět mohl začít chodit do školy, byť v omezeném režimu, kdy se částečně vzdělával doma. „Svou druhou třídu i při léčbě zdárně dokončil, a tudíž mohl nyní od září nastoupit se svými spolužáky jako třeťáček,“ potěšilo Bílkovou.

 

Michal přitom ukázal, jak moc důležité je nepoddávat se beznaději. Na srdci častokrát nosil obrázek Panny Marie Žarošské, který mu na konci minulého roku daroval bývalý kapelník Mistříňanky Antonín Pavluš.

Pavluš tehdy chlapce vyzval, aby věřil ve vyléčení. „Celou tu dobu mi Panna Maria pomáhala, tak věřím, že pomůže i tobě,“ řekl mu tehdy statný penzista.

 

Chlapec chce nyní podle svých rodičů dát naději někomu dalšímu. „Už má vytipované, komu obrázek předá. Společně věříme, že i napotřetí přinese obrázek štěstí v podobě uzdravení,“ dodala Stanislava Bílková.

Video
délka: 02:34

Brněnští lékaři umí lépe poznat, komu hrozí rakovina Jiří Nováček