Místo tryskáče obstarožní chrchlající vrtulová „Andula“, pak nekonečné zmatené bloudění letadlem nad Vídní, Pardubicemi a nad hradem Špilberkem. Když pak navigační věž posádce v čele s pilotem Ondřejem Sokolem a Evou Decastelo vysílačkou oznámila, že Brno opět přeletěli, ztratili „Pražáci“ Ondřej Sokol, Michal Jasnačka Holán, Martin Kraus, Jan Hanko a Annie Camel nervy a vyskákali z letounu. Na palubě nechali jen vyděšenou Evu Decastelo...

Video
Video se připravuje ...

Ondřej Sokol, Martin Kraus, Annie Camel a Eva Decastelo letí na festival Life! na brněnské výstaviště. Veletrhy Brno

„Inspirováni celosvětově úspěšným snímkem Top Gun, rozhodli se protagonisté letošního videa pojmout pozvánku na Life! jako cestu letadlem do Brna,“ vysvětlila spoluautorka scénáře Dita Brančíková vtipný a pořádně potrhlý klip, který láká na festival sportu, zábavy a tance Life! Ten se od pátku do neděle koná na brněnském Výstavišti. Čekají se desítky tisíc lidí.

Hvězdy seskok přežily

Hvězdy letošního klipu seskok v Brně naštěstí přežily, budou v sobotu hodinu před polednem v hale E při zahájení pokusu o taneční rekord.

Hlavním patronem festivalu je Ondřej Sokol. Festival Life! je totiž výjimečný i tím, že všechny patrony akce budou moci lidé na Výstavišti během víkendu skutečně potkat.

30 druhů sportů

Na festivalu si budou moct velcí i malí vyzkoušet 30 různých sportů, hlavní hvězdou má být letošní světový šampion ve smíšených bojových uměních (MMA) Jiří Procházka.

Součástí je také Game Hall pro příznivce počítačových her. Páteční sportovní program má heslo »Návrat dětí ke sportu« a cílem je na vytvořených sportovištích motivovat děti k pohybu a zdravému životnímu stylu. Návštěvníci uvidí několik exhibičních vystoupení vrcholových sportovců. Například parkour show, freestyle BMX či freestyle fotbal. V taneční části se bude opět tančit na rekord.

Počítačové hry o dva miliony

Součástí tanečního festivalu bude řada workshopů s předními českými i zahraničními tanečníky, soutěže ve standardních a latinskoamerických tancích. V Game Hall, kde se budou hrát počítačové hry, se uskuteční finále republikového mistrovství a ti nejlepší si dohromady odnesou dva miliony korun.

Takzvaný e-sport se stal totiž tak oblíbeným, že se vyplatí velkým firmám vkládat do něj peníze za reklamní prostor. V neděli v dějišti této části festivalu vystoupí slovenští rappeři Majk Spirit a Rytmus.

Fotogalerie
9 fotografií