Návštěvníci Comic-Conu Junior se mohou těšit nejen na fotografování, autogramiády a besedy se zahraničními i domácími herci a umělci, ale i na workshopy, soutěže, turnaje, výstavy, přednášky a prodej zboží pro fanoušky a mnoho dalšího.  „Návštěvníkům Comic-Conu Junior nabídneme velmi pestrou škálu interaktivních aktivit pro děti, náctileté, ale i hravé dospělé. Na vlastní kůži si budou moci něco vyzkoušet, zažít, zahrát nebo se i něco nového naučit. Připravujeme také nové druhy pořadů, které budou bavit i mladší návštěvníky,“ uvádí za pořadatele Pavel Renčín, marketingový ředitel společnosti Active Radio.

Pravděpodobně největší hvězdou festivalu bude americký herec Noah Hathaway, titulní role lovce Atreje ve veleúspěšném filmu Nekonečný příběh mu vynesla popularitu po celém světe. Do Brna se chystá i kanadská herečka Lexa Doig, kterou znají fanoušci hlavně díky roli Rommie v seriálu Andromeda, a dále pak jako Dr. Carolyn Lam ze seriálu Hvězdná brána. Na festivalu bude možné potkat i představitele otce rodiny Arthura Weasleyho z Harryho Pottera anglického herce Marka Williamse. Zahrál si také v Červeném Trpaslíkovi kance Olafa Petersona. Dorazí i kanadský herec Michael Shanks, kterého znají fanoušci především díky roli Daniela Jacksona v seriálu Hvězdná brána. Českou kotlinu zastoupí Miroslav Táborský, natáčí jak pro české, tak i zahraniční produkce, objevil se v projektech jako Duna, Bídníci, Eurotrip a další.

Vzácným hostem v sobotu bude legendární ilustrátor Jaroslav Němeček, autor komiksu Čtyřlístek. Z komiksových tvůrců dorazí Petr Kopl, Nikkarin, Dan Černý, Klára Smolíková, Tomáš Kučerovský, Štěpánka Jislová, sestry Zuzana a Iva Jančové, Jan Tatarka a Chechula. Svá díla umělci představí v Artist Alley, kde je bude možné pozorovat při práci, a navíc si odnést i pěkný suvenýr.

V rámci slavnostního zahájení v sobotu od 10:30 budou oceněni za celoživotní přínos Noah Hattaway, Jaroslav Němeček a Miroslav Táborský. Cenu Outstanding Artistic Contribution to Fantasy převezmou z rukou ředitelů festivalu Pavla Renčína a Václava Pravdy.

Zatímco všechny přednášky s hosty jsou již v ceně vstupenky, kterou je možné zakoupit v síti Ticketstream, tak setkání, fotografování a podepisování s herci je třeba dokoupit přes e-shop.

„Vizuálně nejzajímavější je pro všechny návštěvníky jistě část týkající se kostýmů. Kromě toho, že na chodbách potkají nepřeberné množství cosplayerů, proběhne v sobotu i v neděli dětská kostýmová promenáda Kinder Cosplay. Hodnotit ji budou profesionálové a pro každého odvážného účastníka máme připravenou odměnu,“ slibuje programový ředitel festivalu Václav Pravda.

Perličkou v programu bude jistě speciální PokéTour. V jejím rámci proběhnou turnaje v karetní hře Pokémon, burza, výměna i prodej sběratelských karet a dárkových předmětů. Kromě toho odborník poradí, jak rozeznat falešné karty. Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase připravuje velkou výstavu filmových šatů a rekvizit, fotokoutek, besedy s herci a tvůrci pohádky. Součástí delegace filmu bude i představitel komického strážného Martina herec Martin Písařík. Za návštěvu bude jistě stát i prohlídka velkých Star Wars nebo expozice létajícího auta z Harryho Pottera Forda Anglia.

Videoherně a deskoherně bude vyhrazena plocha až 2000 m2. V rámci obří videoherny budou představeny nové i retro konzole, virtuální realita, ale také herní počítače, notebooky atd. Deskoherna pak nabídne desítky stolů pro karetní a deskové hry a hlavolamy. Bohatý fanouškovský program připravuje komunita známá z dalších českých conů. Na místě si bude možné také zakoupit merch spojený s populárními franšízami.

Toto je jen malá ochutnávka připravovaného programu největší fantastické akce podzimu, jak slibují organizátoři. Comic-Con Prague a Comic-Con Junior společně organizují společnosti Active Radio a.s. a Comic-Con Prague s.r.o.

Fotogalerie
16 fotografií