Na to, co v naší metropoli předvede jedna z nejvyhledávanějších akčních hvězd hollywoodu Chris Hemsworth (38), se těší miliony jeho fanoušků po celém světě. Svaly tentokrát přijel ukázat během natáčení filmu s pracovním názvem Vyproštění 2, které bude v Praze a v okolí probíhat čtyři měsíce od 29. listopadu do 19. března. Chrise na bitky jeho postavy žoldáka Tylera Rakea ale při procházce městem připravoval mladší bratr, také herec, Liam (31) v doprovodu přítelkyně, modelky Gabrielly Brooksové (25).

Než dorazili do hotelu Four Seasons, kde Hemsworthovi i štáb bydlí, a kde pro Chrise vybudovali speciální posilovnu, rozdal si to Liam s pouliční lampou a předvedl i pár bojových kopů. „Takhle se to dělá!“ jako by říkal bráchovi. S filmovými souboji mají ale oba zkušeností dost. Chris coby neohrožený Thor z marvelovské série Avengers (2011 až 2019), Liam třeba jako Gale v příbězích Hunger Games (2012 až 2015).

Utekli před pandemií

Jak uvedl web Variety.com, jeden z největších mezinárodních filmových projektů, které se kdy v Česku natáčely, se sem přesouval z Nového Jižního Walesu v Austrálii narychlo. „Stojí za tím obavy z dalšího zpřísnění karanténních opatření kvůli šíření koronaviru. Dalším z důvodů může být i hercův nabitý kalendář, který neposkytuje prostor k případnému zdržení natáčení,“ píše server. Změna se tak nejspíš dotkne i scénáře. Další informace a možná místa natáčení budou zveřejněna brzy.

VIDEO: Hemsworth a Holland: Podívejte, jak si "poměřují pindíky"!

Video
délka: 02:14.42

Hemsworth a Holland: Podívejte, jak si "poměřují pindíky"! Falcon

Vyproštění 2? Zatím tajné

Detaily nového filmu jsou zatím tajné, produkce ještě nezveřejnila ani výši rozpočtu. K pokračování ji přesvědčil i úspěch prvního dílu, s počtem 99 milionů diváků byl druhým nejsledovanějším filmem platformy Netflix. Byť je v jeho závěru Hemsworthova postava považována za mrtvou, už v září tvůrci v upoutávce prozradili, že Tyler Rake žije. Film opět režíruje bývalý kaskadér Sam Hargrave (38), scénář dvojky napsal Joe Russo (50), který nedávno v Praze točil film The Gray Man s Ryanem Goslingem (41). Ten má být s rozpočtem 5,4 miliary korun údajně nejdražším původním filmem Netflixu. Vyproštění 2 si ale v Česku vyžádá asi šestkrát delší natáčení.

Posiluje na pražskou zimu

Do mrazivého Česka se Hemsworth připravoval poctivě. „Šest týdnů před natáčení Vyproštění 2 se cítím dobře a připraven,“ hlásil na Instagramu u snímku z posilovny. Cvičební nářadí si nechal dovézt i do našeho hlavního města, kde stále hodlá pracovat na své fyzičce. Po večerech ovšem s bratrem a přáteli vyráží do města a je podle očitých svědků velice milý, neváhá jim dávat podpisy a fotit se s nimi. „Jo, holky, JE hezkej,“ referovala na svém instagramu moderátorka Klára Doležalová (48), která ho náhodou potkala v restauraci.

Fotogalerie
67 fotografií