Na třiceti pěti různých místech hrají jak méně známí pouliční muzikanti, tak i populární umělci. „Maraton hudby nabídne letos tři sta interpretů a přes 130 koncertů. Je jiný než klasické festivaly, kde je často jen jedna hvězda. Zde máme umělců mnoho, hrají na různých místech a jen těžko divák stihne vidět všechny. Proto maraton hudby,“ vysvětluje mluvčí Adéla Nováková.

Video
délka: 00:22.22
Video se připravuje ...

Celé Brno zpívá: Na festival Maraton hudby přijelo tři sta muzikantů, hrají i ve špajzu! Markéta Malá

Novinka – dětští muzikanti

Letošní novinkou je vystoupení dětských umělců. „Jedná se o tak zvanou dětskou linku buskerů neboli pouličních umělců. Dětské interprety jsme na festivalu ještě neměli a bude jich hned několik. Hlavní dětskou hvězdou je Sam Rychtář,“ říká Nováková. Dvanáctiletý Rychtář nejen zpívá a hraje na kytaru, ale sám si písně také skládá. V loňském ročníku Československo má talent se dostal až do finále.

Na festivalu letos hraje a zpívá řada známých tváří jako Magdalena Kožená, Katarína Knechtová nebo Jan Bendig. Zajímavostí jsou pódia, kde vystupují – vypadají jako pokoje rodinného domu, včetně špajzu. „Také hudební žánry jsou hodně různorodé. Nechybí rock, pop, taneční hudba, opera, folk, folklór, world music, klasika či hudba z muzikálů, dokonce flašinetáři nebo groove,“ vypočítává mluvčí.

Bezpečnostní opatření

Jak festival ovlivnily stále se měnící bezpečnostní opatření týkající se prevence šíření koronaviru? „Maraton hudby rozehrává celé město, jsou to spíše místa s menším počtem lidí a především venkovní plochy. Ale hrajeme i ve vnitřních prostorách, pokud překročí kapacitu sto osob, musí mít návštěvníci roušku. Zvýšeně také dezinfikujeme, například klavíry na Pianoštafetě po každém interpretovi,“ říká mluvčí.