„Do Brna přijede 755 sportovců ze 14 zemí, kteří poměří své síly v pěti letních sportech. Mezi ně patří atletika, plavání, stolní tenis, boccia a bocce,“ řekl pořadatel Evropských her nazvaných Emil Open Vojtěch Kocůrek.

Kraus bude z očí do očí

Návštěvníci se mohou těšit i na ukázky dalších sportů. „Bude se jednat o mezistátní utkání českým a rakouských vozíčkářů v basketbalu a ragby,“ upřesnila mluvčí her Karolína Křenková.

Sportovní podnik určený handicapovaným sportovcům od 10 do 26 let odstartuje v 17 hodin na náměstí Svobody moderátor Jan Kraus.

Do benefiční show Z očí do Očí s Janem Krausem si pozval rektora Masarykovy univerzity Martina Bareše, zápasníka MMA Jiřího „Denisu“ Procházku a Kristýnu Křenovou, která propaguje adrenalinové sporty u lidí s handicapem. Vstupné je dobrovolné.


Emil Open potrvá do neděle. Organizátorem je nadační fond Emil, který se zabývá pomocí pro handicapované sportovce, děti a mladistvé do 30 let.

VIDEO: Užitečnou pomůckou pro lidi s pohybovými problémy představuje exoskelet Unilexa.
Video
Video se připravuje ...

Společnost Mebster vyvinula exoskelet Unilexa, který umožňuje opět chodit lidem, kterým ochrnuly nohy.. Hynek Zdeněk, blesk.cz


Fotogalerie
6 fotografií