Po několikaměsíční známosti loni v listopadu v oprýskaném činžáku v brněnských Štýřicích zmlátil pingl svou přítelkyni tak brutálně, že lékaři nedokázali spočítat, kolik ran vlastně dostala! Krupobití úderů mířilo především na hlavu.

„Ženu pak stáhl za vlasy na zem, kde ji opakovaně udeřil pěstí, kopal do hlavy a do zad,“ stojí v obžalobě.

Od jisté smrti ji zachránila sousedka, která zavolala sanitku. Zmasakrovaná oběť přežila jen díky intenzivní a specializované péči lékařů a neurochirurgické operaci.

„Měla zhmoždění a otok mozku, krvácení v lebce, byla v hlubokém bezvědomí. Utrpěla krevní výrony na všech částech těla po úderech či kopech. Po třech desítkách ran jí hrozilo ochrnutí půlky těla,“ vypočítali domácí masakr znalci. I dnes, deset měsíců od brutální bitky, se žena šourá ulicemi Brna o berlích.

Video
délka: 00:06

Číšník v Brně holýma rukama zmrzačil a téměř k smrti ubil družku. Jiří Nováček

Chtěla bydlet s jiným

Neurvalec se u soudu omlouval, že v něm „bouchly saze“. „Chtěl jsem s ní bydlet, ale ona si už hledala byt s někým jiným. Určitě jsem ji ale nechtěl zavraždit nebo tak moc ublížit, moc se omlouvám,“ klopil zrak drobný číšník.

Po výprasku ovšem nechal ženu v krvi a s opuchlou hlavou bez pomoci a šel si koupit v klidu cigarety.

Brněnský trestní tribunál vynese rozsudek nad číšníkem příští pátek. „Nesouhlasíme s kvalifikací skutku. Tvrdíme, že jde o ublížení na zdraví a ne pokus o vraždu. S tím, že klienta čeká vězení, ovšem počítáme,“ řekl obhájce agresora.