Krajský soud se případem zabýval podruhé, muže zprostil obžaloby už dříve. Vrchní soud ale případ vrátil po odvolání žalobkyně Ivety Eichlerové zpět.

Chtěla, ať se osamostatní

Milan Š. chtěl partnerku nejdříve zadusit polštářem, to si ale rozmyslel a začal ji škrtit rukama. Žena se bránila, posléze ale upadla do bezvědomí. Muž se u soudu přiznal, uvedl, že svého činu lituje, a omluvil se.

„Přítelkyně po mně chtěla, abych si našel byt v Prostějově, abych se osamostatnil od rodičů, ale nezvládl jsem to,“ řekl obžalovaný.

Lekl jsem se, že ji usmrtím

„Škrtil jsem ji rukama, pak jsem si uvědomil tu strašnou věc, že bych ji mohl usmrtit, že to nejde vrátit zpět. Svého činu jsem zanechal,“ popsal desítky vteřin mezi ženiným životem a smrtí.

Mirka se bránila, poškrábala ho na obličeji, poté na půl minuty upadla do bezvědomí. Když se probrala, Milan jí podal telefon, ať zavolá policii.

Podle znalce z oboru soudního lékařství mohla poškozená zemřít během několika vteřin. Muž jí navíc při činu seděl na břiše, což byla podle něj další forma dušení. „V době, kdy byla v bezvědomí, jí neposkytl vůbec žádnou pomoc. Mohl jí například zapadnout jazyk, mohla se udusit zvratky,“ upozornil.

Případ nekončí

Brněnský soud loni v květnu muže obžaloby zprostil a pustil jej z vazby. Podle předsedy senátu Tomáše Kurfiřta muž činu dobrovolně zanechal a žena nemá ani žádné následky. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně se na místě odvolala.

VIDEO: Obhájce Ivo Pavlů k osvobození svého klienta.

Video
délka: 00:22

Obhájce Ivo Pavlů k osvobození svého klienta. Blesk TV Zdeněk Matyáš