Incident se stal loni 21. dubna u obchodního centra Quadrio. Číšník skupinu sedmi mužů podle dřívějších informací upozornil, že na zahrádce restaurace nemohou popíjet vlastní alkohol, což muže popudilo. Útočníci napadeného povalili na zem, začali ho bít pěstmi a kopali do něj. Když zůstal bezvládně ležet na zemi, z místa utekli. V nemocnici se číšník probral až po několika dnech. Prodělal několik operací, v prosinci jeho zmocněnec uvedl, že se jeho stav horší.

Nizozemce zadrželi policisté několik dnů po útoku na pražském letišti. Pět z nich obvinili, zbylé dva propustili s tím, že se konflikt snažili spíše uklidnit. Tři obviněné potrestal Obvodní soud pro Prahu 1 podmíněnými tresty, na pět let je také vyhostil ze země. Poslední dva, jichž se návrh na obžalobu týká, považuje policie za hlavní aktéry napadení.

Policie dvojici původně vinila z těžkého ublížení na zdraví, později ale případ překvalifikovala. Deník Právo v minulosti uvedl, že vše změnily lékařské znalecké posudky, podle kterých byla intenzita útoku značná a život ohrožující.

Nizozemská média loni v červenci informovala o tom, že se jeden z útočníků, který čeká na soud, své oběti za čin omluvil a nabídl jí odškodné po dobu rekonvalescence.

Video
délka: 19:35

Tisková konference napadeného číšníka Miroslava Blesk TV

Fotogalerie
34 fotografií