Vše vyfotografovala z okna svého bytu a zveřejnila obyvatelka sídliště. Příspěvek mj. sdílel i místostarosta městské části Židenice Petr Kunc: „Aneb k čemu se také mohou hodit věšáky na prádlo,“ napsal. Lidé z okolních vchodů ale mají k jeho nadhledu hodně daleko.

„To se mají naše děcka dívat, jak tady někdo porcuje zvěřinu. Jak je to možné?“ durdila se jedna z maminek. Mužem, který vyvolal ostrou debatu, je důchodce a vášnivý myslivec Luděk Franc.„Jde o mládě divočáka, střelil jsem ho na Jesenicku. Nechápu ten povyk a žalování, prostě jsem ho pověsil venku a stáhl. Doma nemám kde,“ řekl Blesk.cz.

Strážníci: Není to přestupek

Situaci řešila městská policie, která ale nic nezákonného nezjistila. „Muž je členem mysliveckého sdružení, zvíře legálně ulovil, předložil potřebné dokumenty a místo neznečistil. Nejedná se ani o přestupek,“ shrnul mluvčí městské policie Pavel Šoba. Stejně se vyjádřil i Petr Majer, mluvčí Státní veterinární správy ČR. Nevyloučil však, že případ z brněnského sídliště veterináři prošetří kvůli tomu, jak myslivec naložil se zbytky zvířete.. 

„Pokud jde o veterinární legislativu, platí povinnost nechat každé ulovené prase divoké prohlédnout na přítomnost nebezpečných parazitů - trichinel. Je také třeba v souladu s platnými předpisy a pravidly biologické bezpečnosti zacházet s vývrhem, kůží či dalšími zbytky, které lovec nevyužije. Státní veterinární správa z tohoto pohledu okolnosti případu prověří," uvedl Majer.

Ani radnice nebude událost prošetřovat. „Beru to především jako kuriozitu, co se všechno může o Vánocích na našich sídlištích dít. Věřím, že zvěřina byla vyšetřená a nehrozí z případných zbytků krve na místě újma psům při venčení. Mohu potvrdit, že jsme neuvažovali o prošetřování, zda nejde o přestupek,“ shrnul místostarosta Brna-Židenic.

Diskuze na sociálních sítích na dané téma byla hodně výživná, některé výroky byly nepublikovatelné. „Brno je fakt vesnice,“ zněl jeden z mírnějších. 

Video: Naháněná uprchlého klokana na Brněnsku

Video
Video se připravuje ...

Naháněná uprchlého klokana na Brněnsku Zdeněk Matyáš