29. březen 2020
Svátek slaví Taťána, zítra Arnošt

Máte alergii? 5 tipů, jak si ulevit!

/
 • Trápí vás alergie? Upravte svůj životní styl.
  27. ledna 2017 ● 09:31

  Trpíte alergií? Nevíte, jak se jí zbavit? Pylová i potravinová alergie spolu souvisí. Poradíme, jak si ulevit a prozradíme tipy, jak zocelit imunitu.

 • 1.

  Správné jídlo je základ

  Alergie je přehnaná reakce imunitního systému. Při pylové alergii pálí a svědí oči, může se hůř dýchat. Projevem zkřížené alergie je škrábání v krku, otékání rtů, vyrážka. Ve vzduchu poletuje velké množství alergenů,  které bohužel vytvářejí nežádoucí spojení s řadou potravin. „Zkřížené alergie pak vznikají na základě podobnosti alergenů. Například pylová alergie na břízu se často kříží s alergií na vlašské ořechy, jablka nebo mrkev,“ říká výživová poradkyně Věra Burešová.

  Zelenina, ovoce, ale i čokoláda nebo krůtí maso vás pořádně nabudí

 • 2.

  Špína půl zdraví

  Některé typy alergií vznikají i proto, že imunitní systém nemá proti čemu bojovat. Často se vznik alergie spojuje s příliš »chemicky«  čistým prostředím, ve kterém děti vyrůstají. Jejich mladý imunitní systém, který se teprve tvoří, se nesetkává s běžnou špínou. Určitě nepřestávejte uklízet, ale všeho s mírou. Nemusíte neustále otírat hračky, nábytek a další části bytu dezinfekčními prostředky.

  ...

 • 3.

  V chladu je lépe

  Venku je zima? Pořádně se oblékněte a hurá ven! Chůze prospívá tělu a navíc čerstvý vzduch pomůže nejenom rozptýlit starosti a špatné myšlenky, ale udělá vaše já odolnějším proti nájezdům bakterií a virů. Určitě stojí za to vyzkoušet také saunu nebo čím dál populárnější kryoterapii.

  Pohyb venku je velmi zdravý.

 • 4.

  Jezte podle sezóny

  Kdo má vlastní zahrádku, má napůl vyhráno. Kdo takový luxus nemá, může podpořit místního farmáře. Čím méně umělé chemie do sebe dostaneme, tím lépe pro celé naše tělo včetně imunitního systému.

  Kysané zelí

 • 5.

  Máte-li starosti, svěřte se

  Jakmile budete sami, nikdo vám nebude moct pomoci. „Proberte trable s těmi, kterým můžete věřit, uvidíte, že najednou nebudou tak horké, jak se vám zprvu, když jste na ně byli sami, zdály,“ říká odborník na výživu. A ve výsledku nebudete v zajetí stresu a obav, čímž dále znásobíte svoji imunitu.

  Smutná žena

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy