Pružná nebo také volitelná pracovní doba se vyznačuje tím, že si zaměstnanec po dohodě se zaměstnavatelem sám volí začátek a konec pracovní doby. V praxi to funguje tak, že na pracovišti musíte být například mezi 9 a 15 hodinou. Můžete si ale zvolit, zda přijdete v 6:30 ráno a odejdete v 15 hodin odpoledne, nebo jestli budete pracovat od 9 do 17:30.

Podle novely zákoníku práce může zaměstnavatel určit i několik úseků pevně stanovené pracovní doby, a dát tak zaměstnancům větší možnost ve volbě pracovní doby.

Samozřejmě, že se pružná pracovní doba nedá uplatnit ve všech profesích. Převažuje hlavně ve službách, jako jsou pojišťovnictví, bankovnictví, státní správa nebo stavebnictví. Využívají ji ale i zaměstnanci v kancelářích, třeba účetní, finanční poradci a IT specialisté, ale i učitelé, řidiči nebo kadeřnice.

Tip: Pokud je to možné, dohodněte se se zaměstnavatelem na vykazování pracovní činnosti formou plnění úkolů.

Podle odhadů ministerstva práce a sociálních věcí v současnosti využívá výhod pružné pracovní doby kolem 30 % zaměstnanců. Číslo by možná bylo vyšší, kdyby čeští zaměstnavatelé byli vůči zaměstnancům s dětmi tolerantnější a nebáli se například toho, že pracovníci budou systém.

„Podle našich zkušeností je tento strach neoprávněný, naopak pracovníci s pružnou nebo pokrácenou pracovní dobou bývají výkonnější. Netráví čas tlacháním s kolegy, ale skutečně efektivně pracují,“ říká Kateřina Kracíková z personální společnosti Adecco.

Kde se pružná pracovní doba využívá nejvíc?

22 % v kovovýrobě

19 % v potravinářském průmyslu

17 % ve stavebnictví