Stačilo ovšem málo a výhru bral někdo jiný. „Manžel narazil na pomačkaný výtisk Blesku, tak sáhl po jiném. Když přišla v pondělí odpoledne zpráva, že vyhrál, myslel si, že jde o omyl,“ usmívá se Alena Vagnerová (71).

Manželé z Brněnska se seznámili před 47 lety v Bulharsku, kromě turistiky mají v oblibě lázeňské pobyty. Tudíž je jasné, na co výhra padne. „Pojedeme na Slovensko do Piešťan. Tam to známe, vždy si tamní lázně užijeme,“ řekl Blesku šťastný výherce. Karlovi a Aleně blahopřály jako první jejich děti – syn a dcera. „Bude oslava, uděláme si slavnostní oběd,“ slibuje paní Alena.

Oslava u karet

Zpráva o výhře se pochopitelně rozkřikla mezi kamarády Karla Vagnera. „Chodím pravidelně hrát karty, tak mě to bude určitě něco stát,“ usmívá se výherce. V úterý v Trháku navíc uspěl podruhé, odtrhl si týdenní balíček BLESKmobilu. „Není toho štěstí nějak moc?“ přemítal vyučený zámečník, který je Blesku věrný od jeho vzniku. „Trhák všem doporučuji. Ne proto, že jsem zrovna vyhrál, ale protože je to skutečně zábavná hra,“ vzkazuje Karel Vagner.