1. 7. – 6. 7. Měsíc přibývá

Pokud nebudete před ničím úmyslně zavírat oči, zpříjemní vám dny vaše fantazie. Významnou úlohu bude hrát i představivost. Dny budou dynamické a náročné. Udělejte si čas také na svoje tělo a dopřejte mu očistnou kúru v podobě masky, uvidíte, že toho nebudete litovat. Vyhýbejte se kávě, mastným jídlům a alkoholu. Stravu obohaťte o vlákniny. Je čas na prostříhání živého plotu a můžete se dát ostříhat i vy. V zahradě začněte se sběrem rajčat, patizonů a melounů.

7. 7. – 14. 7. Úplněk

Atmosféra dnů vám poskytne pohled na mnoho věcí, které se obyčejně zametou pod koberec. Budete mít dost sil na to, abyste tento pohled vydržela! Možná ale přinese revoluční náladu. Pokud začínáte přemýšlet o podnikání, najdete v těchto dnech účinnou pomoc a podporu. Víkend přinese svěží závan společenského ruchu. Možná se tu seznámíte s člověkem, který vám otevře oči. Radost z nových objevů vás nemine. Vyhýbejte se stresům a náročným psychickým situacím, protože měsíc působí na hlavu, mozek a oči. Zvyšuje také napětí a podrážděnost. Nejlepším lékem jsou vycházky do přírody. V zahradě zalévejte a okopávejte zeleninu.

15. 7. – 21. 7. Měsíc couvá

Neutahujte si sama ze sebe, protože byste byla sama proti sobě a přišla o cenné informace. Můžete se zbavit i předsudků, které vás dosud omezovaly. Nevyhýbejte se ani společnosti známých a přátel. Dopřejte si dobrou masáž, která výrazně uleví krčním obratlům, šíji a také namoženým ramenům. Pijte bylinkové čaje oslazené medem. Chraňte se před průvanem a hlukem. Během těchto dní nenavštěvujte zubaře. Vyplachujte si ústa odvarem z řepíku a krvácející dásně masírujte kartáčkem. Večer relaxujte s dobrou knihou u aroma lampy. Z jídelního lístku vyhoďte mastná a smažená jídla, kávu a vejce. Jezte jídla ze zeleniny, luštěnin a celozrnných obilovin. Na zahradě se pusťte do sázení, rozsazování a zalévání.

22. 7. – 28. 7. Nov

Do života vám vstoupí nejistota a rozechvělost. Možná si v partnerských vztazích vystavíte vzdušné zámky, kterými se budete snažit nahradit drsnou realitu. Ve všedních záležitostech zavládne zmatek a chvílemi vám nebude jasné, kam se vrhnout. Pokud podlehnete chuti na sladké, počítejte s tím, že to poznáte na váze. Nový týden přinese více spokojenosti a najdete si dostatek času i pro sebe. Využijte ho na setkání s přáteli a vytvoření nových vztahů. Podpořte ledviny vhodným pitným režimem a jezte hodně okurek a melounů. Doma dobře vyvětrejte a sbírejte květy léčivých rostlin. Na zahradě rozdělte skalničky a trvalky, které už odkvetly.

29. 7. – 31. 7. Měsíc přibývá

Hlavu vám zamotají touhy a smyslné myšlenky. Pokud v tyto dny budete cestovat, počítejte se zmatky. Špatná orientace v prostoru nebude ničím výjimečným. I volného času budete mít méně, než jste počítala. Do jídelníčku zařaďte hodně čerstvé zeleniny a ovoce. Jídla ochuťte celerem na různé způsoby a petrželovou natí. Na zahrádce zalévejte zeleninu, hnojte, ale neplejte. Doma nevětrejte, protože by jinak v bytě zůstávala dlouho vlhkost.

Zdraví v červenci

Podle čínské medicíny je v tomto měsíci nejvíce ohrožený krevní oběh, který zabezpečuje srdce svojí nepřetržitou činností. Jak moc je srdce zatížené, zjistíme podle krevního tlaku. Měří se systolický tlak, tj. nejvyšší tlak při srdečním stahu, a diastolický tlak, tj. nejslabší slyšitelný srdeční úder. Tyto hodnoty se zapisují v podobě zlomku. Dospělý člověk má mít tlak 120 na 80. Normálně se systolický tlak pohybuje mezi 100 až 140 a diastolický od 60 až 90, u dětí jsou hodnoty nižší. Vysoký krevní tlak je nebezpečné onemocnění, která bývá hlavní příčinou srdečního infarktu. U lidí s nadváhou se vyskytuje až třikrát častěji. Příznakem vysokého tlaku bývají ostré bolesti hlavy, závrati a hučení v uších. Nízký tlak se projevuje studenými končetinami, závratěmi a mdlobami při rychlém vstávání. Špatný krevní oběh se projevuje brněním končetin, svalovými křečemi či změnou srdečního rytmu. Stabilizaci krevního tlaku zabezpečuje draslík a jeho správný poměr se sodíkem (1:3).

PREVENCE A TERAPIE

Na vysoký krevní tlak má pozitivní vliv vápník, vegetariánská strava, vhodné cvičení, pozitivní přístup k životu, méně mluvení, kontakt s domácími mazlíčky, jízda na koni a plavání. Důležité je pravidelné měření tlaku.

FYTOTERAPIE

Pomáhá čaj z chmelových šišek, květů hlohu, jmelí bílého, meduňky lékařské a lípy málokvěté. Na jeden hrnek dejte 1 lžičku směsi, zalijte 300 ml vroucí vody a louhujte. Pijte ho každé ráno asi hodinu po jídle.