Možná se vám to nyní nezdá, ale i problémy vás mohou posunout dopředu, když víte, jak na sobě zapracovat.

BERAN (21. 3. – 20. 4.)

Nikdy nenaříkáte, ale chopíte se problémů!

 

Beran
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

Peníze a krize:
Každá zpráva o krizi vás může zahnat do úzkých. Rozčiluje vás, když nezodpovědn politici, hospodářští šéfové a obchodníci ohrožují vaše osobní finanční jistoty. Jako Beran pod vlivem Marsu jste nebojácný akční člověk, který raději riskuje chybu, než se nechá omezovat ve svém jednání.

Silné stránky:
Jste vždy první, která hledá konstruktivní řešení, vždy odvážná a pevně rozhodnutá. Nikdy nezahálíte a nebojíte se žádného nebezpečí.

Ale pozor!
Nedávejte so laťku příliš vysoko! Poslouchejte dobře míněné rady a tipy expertů, neberte hned každý nesouhlas nebo námitku jako osobní kritiku. Zvažte, jestli je vaše záchranná strategie opravdu bezpečná.

 

BÝK (21. 4. – 20. 5.)

Jste vyzbrojená pro případ nouze.

 

Býk
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

Peníze a krize:
Pro žádné jiné znamení není materiálová jistota tak důležitá jako pro vás. Zprávy o krizi u vás téměř vyvolávají panické záchvaty. Vaší největší snahou je vlastnit dům nebo byt, nemovitost, která má stálou hodnotu!

Silné stránky:

Držíte se pevných pravidel, děláte opatření a nedáte se přemluvit k žádnému riziku. Stále jste dobře informovaná.

Ale pozor!
Nefixujte se příliš na peníze, jinak se tím připravíte o duchovní hodnoty. Nedovolte, aby vás pohltil strach, protože následkem toho by byly deprese a napětí. Aktivujte svůj umělecký talent, začněte dělat něco, co vás baví, a přidejte si do života trochu lehkosti!

 

BLÍŽENCI (21. 5. – 21. 6.)

Vždy jste nejlépe informovaná.

 

Blíženci
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

Peníze a krize:
Merkur je vládcem vašeho znamení, to znamená, že jste rychlá a obratná v myšlení. Při každém problému okamžitě hledáte řešení. V krizových časech přemýšlíte na plné obrátky.

Silné stránky:
Jste nadanou mistrní ve shánění informací. V nejkratším čase víte o všem, a máte do toho co mluvit.

Ale pozor!
Neztrácejte přehled v tomhle velkém labyrintu informací! Protože jakmile si začnete psát každou maličkost na lístečky, nedostanete se k jasným rozhodnutím a ani k smysluplným činům. Omezte se jen na to opravdu podstatné a naučte se nejen přemýšlet, ale i konat!

 

RAK (22. 6. – 22. 7.)

Děláte si mnoho zbytečných starostí.

 

Rak
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

Peníze a krize:
Jen co něco začne v politice a ekonomice skřípat, okamžitě si děláte starosti a vaší rodinu. Strach, že by se vaším nejbližším mohlo dařit špatně, vás žene do spontánních nákupů zásob. Jste ochotná kvůli tomu sáhnout i na své dlouhodobé úspory.

Silné stránky:
Jste láskyplná, nápomocná a máte potřebu někoho ochraňovat. A když jste v těžkých časech tu byly vždy pro druhý, můžete se spolehnout na své přátele. Kromě toho se ukáže i vaše diplomatická šikovnost, jste skvěla ve vyjednávání a výměnách.

Ale pozor!
Nepropadněte apatii a sebelítosti. Vyhýbejte se špatným náladám! A nestyďte se přijmout pomoc zvenku (i od neznámého člověka, který vám ji nabídne). Negativní myšlenky jen zničí váš úspěch.

 

LEV (23. 7. – 23. 8.)

I během krize zůstanete vítězkou!

 

Lev
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

Peníze a krize:
Když se státní ekonomice přestává dařit, ihned se obáváte o svůj životní standard. Začnete využívat dobré vztahy, aby jste si mohla užívat příjemný život i těžkých časech. Každý je potěšen, že vám může pomoct. Předpokladem toho ale je, aby jste zůstala vděčná.

Silné stránky:

Vaše sebevědomí, neoblomná důvěra v samu sebe a ve váš spokojený život jsou vaší nejsilnější stránkou. Protože jste v hlouby duše přesvědčená, že vám pomoc patří, opravdu ji dostanete.

Ale pozor!
Žádné velké nároky! Akceptujte, že jsou tu časy a okolnosti, ve kterých se i vy musíte omezit a měla by jste být trochu méně náročná. Využijte krizi jako šanci najít si nové měřítko hodnot.

 

PANNA (24. 8. – 23. 9.)

Věci vidíte často příliš černě.

 

Panna
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

Peníze a krize:
Převážně jste velmi citlivá, ale v krizových situacích reagujete překvapivě odhodlaně! Všechny katastrofální scénáře jste si už několikrát v hlavě přehrála, včetně záchranných plánů. A protože dobře poznáte lidi, každý z nich i opravdu funguje.

Silné stránky:
Novým okolnostem se přizpůsobíte, zvládnete i těžké situace a vždy ze sebe vydáte to nejlepší. Jste spolehlivá a usilovná. Nemáte problém se na chvilku vzdát ve prospěch věci i svých osobních potřeb.

Ale pozor!
Nebuďte jen reptající pesimistkou, která stále vidí všechno černě, protože tím často pokazíte náladu sobě i druhým. Vaše šetrnost nesmí přejít do lakomosti. Dopřejte si někdy oddych nebo odměnu sobě a svým blízkým!

 

VÁHY (24. 9. – 23. 10.)

Buďte trochu rozhodnější!

 

Váhy
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

Peníze a krize:
Už první náznaky krize vás mohou vyvést z rovnováhy. Obáváte se o svůj harmonický život, o svoje bezpečí – oboje totiž velmi potřebujete k životu. Kromě toho jste stále nerozhodná.

Silné stránky:
Vždy bojujete za spravedlnost, urovnáváte hádky, vedete bojovné kohouty k rozumu a tato diplomacie v době krize velkým plusem. Kromě toho svým přátelským přístupem se postaráte o to, že vám chce každý pomoct.

Ale pozor!
Naučte se přebrat zodpovědnost sama za sebe, jednejte rozhodněji a nedejte se zmást druhými. Jinak vám vaše silná stránka, mít pro všechny pochopení, může být v době krize přítěží. Plavte i proti proudu a přeneste se přes nespokojenost! Zůstaňte být věrná svým zájmům!

 

ŠTÍR (24. 10. – 22. 11.)

Nikdy se nevzdáváte, jste bojovnice!

 

Štír
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

Peníze a krize:
Máte citlivé vnímání a krizi vždy vycítíte dřív. Mix zdravého úsudku, vašeho šestého smyslu a zdravé nedůvěry z vás dělají moudrou mistrni stratégie. A umíte bojovat! Když někdo ohrozí vaše bezpečí nebo vašich blízkých, do smíchu mu nebude!

Silné stránky:
Jste odolná a neústupná, i když jde o vaši ekonomickou situaci. Nikdy se nevzdáváte, dokud nenajdete řešení. Jako bojovnice, která se řídí heslem Všechno nebo nic, riskujete všechno.

Ale pozor!
Držte svoje city na uzdě, nestavte vždy všechno na jednu kartu. Kromě toho máte tendenci extrémně spořit a ta vám může pokazit radost ze života. A nebuďte tak tvrdá k sobě i jiným, když se stane chyba!

 

STŘELEC (23. 11. – 21. 12.)

Všude šíříte optimismus.

 

Střelec
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

Peníze a krize:
Zpráva o krizi vás nepřipraví o dobrou náladu! Až když bude ohrožený váš životní styl, stane se pro vás situace vážná. Jste silná hráčská povaha s dobrým instinktem, proto při nejistých obchodech s penězi vždycky včas ustoupíte.

Silné stránky:
Jste velmi netrpělivá a temperamentní. V těžkých časech jste však klidná a dalekozraká. S vaším srdečným optimismem povzbuzujete sebe i druhé.

Ale pozor!
Jasné znaky krize neberte na lehkou váhu. Nespoléhejte se na druhé a dejte si trošku námahy, abyste se zabezpečila. Neprovokujte svůj osud!

 

KOZOROH (22. 12. – 20. 1.)

Nenechte se využívat!

 

Kozoroh
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

Peníze a krize:
Musela jste se už dřív naučit potlačit vlastní potřeby do pozadí, přizpůsobit se situaci a přijímat nedostatky. Protože jste připravená na všechno, nic vás tak lehce nevyvede z míry. Jste šetrná a rozhodná.

Silné stránky:
Krizi přežijete, nedáte se při své usilovnosti a cílevědomosti ničím zmást. Vy jdete dál, i když už to ostatní dávno vzdali. Jen co vám začnou docházet peníze, hned se omezíte a začnete rozumě šetřit.

Ale pozor!
Často si troufáte příliš, bojujete v těžkých časech nejen za sebe, ale i za druhé. Proto si dávejte pozor, abyste nebyla využívaná, a to i po finanční stránce!

 

VODNÁŘ (21. 1. – 19. 2.)

Dejte na zkušenosti jiných!

 

Vodnář
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

Peníze a krize:
Jste inteligentní a kreativní, příčiny krize jste odhalila už dřív než všichni ostatní. Hned vždy připravíte brilantní záchranné plány. Ale, bohužel, často zůstane jen u teorie. Peníze jste utratila nebo vložila do nejistých investic.

Silné stránky:
Nestrkejte hlavu do písku, ale nastartujte mozkové buňky, abyste našla geniální cestu z tohoto dilema. Tak si věříte a jste plná plánů, že vám v cestě nestojí žádné pochybnosti.

Ale pozor!
Někdy to nevyjde tak, jak jste si to představovala! Proto se držte odborníků nebo známích, kteří už něco podobného zažili a ví,jak z takové situace ven.

 

RYBY (20. 2. – 20. 3.)

Spoléháte na svého strážného anděla...

 

Ryby
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

Peníze a krize:
Velmi toužíte po harmonii, máte velké srdce pro lidi v nouzi a často se cítíte ztracená v našem materialistickém světě. proto se během krize budete cítit maximálně přetažená. Rezervy máte jen vyjímečně, ale zato máte mnoho strážných andělů.

Silné stránky:
Děláte jakoby vás někdo vedl za neviditelné nitky a vždy jste na správném místě v pravý čas. Potkáte lidi, kteří vám pomůžou. Můžete například vyhrát na dostizích bez toho, abyste se vyznala, a to jen proto, že jste vsadila na koně, který měl hezké oči.

Ale pozor!
Nejednou se necháte uhánět a můžete tím propást velkou šanci. Kromě toho, je vaše neomezené spolucítění zneužívané. V žádném případě neřešte problémy alkoholem, i když už situace vypadá beznadějně.