Přes 100 gigabytů chráněných dat uniklo z internetové platformy Twitch, která se specializuje na streamování počítačových her. Neznámý hacker zveřejnil i to, na kolik si největší mladé hvězdy u firmy vlastněné Amazonem za svá videa přijdou. Poslední dva roky jim vynesly miliony dolarů, napsala BBC.

Kromě informací o vysokých výdělcích, jejichž autentičnost někteří z dotčených již potvrdili, unikly i další údaje, které firmě mohou snadno udělat čáru přes rozpočet v konkurenčním boji s dalšími streamovacími službami. Takovými údaji jsou třeba informace o vývoji nových produktů a platforem, o kterých neměl nikdo vědět. 

Naopak není známo, že by unikly osobní údaje – zejména přihlašovací údaje – vlastních uživatelů streamovací služby, tedy dětí a mladých lidí, kteří se baví sledováním svých oblíbenců při hraní populárních her. Nejlepší ale bude nenechat nic náhodě. Experti pro Daily Mail proto rodiče nabádají, aby své děti, pokud se na napadené virtuální platformě Twitch pohybují, pro jistotu přiměli změnit přezdívky a hesla, která používají, za nové.

Kauza je o to pikantnější, že Twitch si své interní informace o výši odměn pro hráče a další údaje obzvláště žárlivě střežil. Únik jejich mnoha tajemství proto firmu nemůže moc těšit. Už proto, že ostatní společnosti tím dostaly páky, jak nalákat některé ze zvučných jmen na své vlastní platformy a trochu zahýbat s trhem. 

Vedle příjmů hvězdných jmen jako CriticalRole, Félix Lengyel alias xQC nebo Jaryd Russell Lazar známý všem fanouškům jako Summit1g se v úniku dat údajně objevili i čeští tvůrci herních videí, jak uvádí herní web playzone.cz. Z Čechů si za poslední dva roky údajně nejvíc vydělal streamer Agraelus, a to 630 tisíc dolarů (téměř 14 milionů korun). Na menší částky, ale stále milionové, si měli přijít i další čeští streameři, namátkou FattyPillow, CzechCloud či Herdyn

Fotogalerie
22 fotografií