Její nejnovější epizoda s názvem Wrath of the Lich King je ve Švédsku k dostání od minulého týdne. Informoval o tom švédský internetový deník The Local.

Mladík v sobotu uspořádal v domě svých rodičů ve městě Laholm na severozápadě země počítačový dýchánek, kterého se zúčastnilo šest jeho kamarádů.

"Hráli celý den a celou noc. Možná spali několik hodin. Snědli málo jídla a snídali u svých počítačů," řekl chlapcův otec švédskému listu Kvällsposten.

V neděli asi ve dvě hodiny odpoledne dostal mladík záchvat, který prý vypadal jako epileptický. "Byli jsme vyděšení a zavolali jsme záchranku," řekl otec.

Lékaři v nemocnici konstatovali, že chlapcovo tělo bylo vyčerpáno kombinací nedostatečného spánku, málo jídla a příliš dlouhého napětí během soustředění se na hru.

Mladík se prý plně zotaví. Jeho otec už ale plánuje omezit čas, který syn tráví před monitorem svého počítače.

Představitelé odvykacího centra Game Over (Konec hry) v Linköpingu ve středním Švédsku prý po vydání nejnovější epizody hry World of Warcraft zaznamenali zvýšený počet telefonátů rodičů.

"Je to obrovský problém. Máme rodiče, kteří se na nás s dotazy obracejí denně," řekla Emilie Backlundová z Game Over švédskému listu Svenska Dagbladet. Trávení stále více času u počítačových her podle ní není problém jen mladých lidí. "Dospělí nás také kontaktovali. Skutečně nezáleží, jak staří jste."